Лабораторний центр у Львові має майже 2 тисячі тестів на COVID-19 і працює у дві зміни

16:42 30 березня 2020 р.

  • 0
лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко і заступник директора лабораторного центру Олег Когут

лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко і заступник директора лабораторного центру Олег Когут

Усі позитивні результати, встановлені у Львівському лабораторному центрі, скеровують на підтвердження у Київ.

Львівський обласний лабораторний центр уже другий тиждень проводить дослідження щодо наявності коронавірусної інфекції у пацієнтів, які потрапляють в інфекційну лікарню. Вже провели 70 досліджень. Про це 30 березня під час брифінгу розповів заступник директора лабораторного центру Олег Когут.

«Щоденно ми робитимемо 40 проб. Триває процес збільшення кількості лабораторій, аби пришвидшити процес дослідження. Тривалість дослідження - майже доба, тому є потреба в додаткових лабораторних дослідженнях. Кількість тестів у нас достатня, їх майже 2 тисячі, і очікуємо надходження нових. А от швидкі тести робитимуть у лікувальних закладах. Мобільні бригади також повинні бути оснащені такими тестами. Роботи й справді багато. Наші лабораторії працюють за дещо зміщеним графіком. Одна бригада працює з 9 до 17, а друга – від обіду і до необхідності», - розповів Олег Когут.

У кожному випадку підозри проводиться збір епіданамнезу. Якщо йдеться про ті випадки, в яких підтверджений коронавірус, то усі позитивні результати, встановлені у Львівському лабораторному центрі, скеровуватимуть на підтвердження у Київ.

За увесь час в інфекційну лікарню з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулось 197 осіб. З них у 105-ох діагноз уже проставили за результатом лабораторного дослідження.

«У стаціонарі в інфекційній лікарні перебуває 64 особи. Є 4 важких пацієнти, які очікують результатів лабораторних досліджень. На апараті штучної вентиляції легень нема пацієнтів, ті чотири важких отримують кисневу терапію за допомогою масок, їх стан контрольований. В інфекційній лікарні відбирають мазки та скеровують у лабораторний центр, там здійснюють дослідження за допомогою полімеразно-ланцюгової реакції. У п’ятьох ми маємо позитивний результат на присутність РНК коронавірусу. Четверо – амбулаторні пацієнти, п’ятий досі в лікарні, обстежується повторно, і виписаний буде лише тоді, коли двічі отримаємо негативні результати», - наголосила лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко.

Фахівці закликають мешканців Львівщини не ігнорувати карантинних заходів та дотримувати самоізоляції. Всі люди, які перебувають на самоізоляції, мають максимально дотримувати усіх рекомендацій. Згідно із законодавством України пацієнти із легким перебігом можуть лікуватися вдома. У стаціонари будуть потрапляти ті, хто потребує медикаментозного лікування.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

"Щоденний Львів" повідомляв, що міський голова Львова Андрій Садовий заявив про те, що "починаємо тими експрес-тестами тестувати наших водіїв автобусів, тролейбусів та трамваїв, тих, хто працює у Нічліжці, соціальних працівників, які ходять до людей, котрі вдома".

Коментарі(0)

До теми

23:21 29 травня 2020 р.

США припиняють фінансувати ВООЗ

Президент США Дональд Трамп 29 травня заявив про розрив відносин Сполучених Штатів зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Рубрика: Медицина

14:54 29 травня 2020 р.

23 тисячі кроків за зайцем замість 21 дня без сну: результат бджоловжалювання

21(!) день - без сну і 40 тисяч грн - на вітер. Таким був апогей хвороби 55-річного Павла Брошка. Лікарі поставили йому діагноз - протрузія міжхребцевих дисків. Чоловіка до повноцінного життя повернула нетрадиційна медицина.

Рубрика: Медицина

14:22 29 травня 2020 р.

Львівська область на першому місці серед боржників зарплати медикам, - дослідження YouControl

За даними МОЗ на 29 травня, у Львівській області виявлено всього 1563 випадки захворювання на Covid-19, більше лише в трьох регіонах України з Києвом включно.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу