Коли лікар одержуватиме не менше 20 тис грн, а медсестра - 15 тис грн, - указ президента

17:13 19 червня 2021 р.

На сайті президента України опублікували указ Володимира Зеленського, що пропонує підвищення заробітних плат для медпрацівників.

Згідно з цим указом, Кабінетові міністрів доручено опрацювати під час підготовки проєкту закону про Державний бюджет України на 2022 рік питання про «підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше ніж 20 000 гривень на місяць, для середнього медичного персоналу – не менше ніж 13 500 гривень на місяць».

Про це повідомляє Радіо Свобода, пише Dailylviv

За пропозицією Зеленського уряд має врахувати ці розміри під час розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік, укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я, фінансування утримання закладів охорони здоров’я.

Документ також пропонує вжити заходів, щоб не допускати виникнення заборгованості із заробітної плати медичним працівникам і забезпечити справедливе співвідношення між заробітними платами медичного персоналу й керівного складу закладів охорони здоров’я.

Указ також передбачає інші заходи для «підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я», зокрема, необхідність реконструкції й оснащення сучасним діагностичним обладнанням закладів охорони здоров’я.

Про підписання цього указу Зеленський заявив, виступаючи 18 червня з нагоди Дня медика, але тексту документа тоді не було на сайті голови держави. За словами президента, спільно з урядом і парламентом він планує зробити «все, щоб ці суми були не лише на папері».

14 червня президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність притягнення до відповідальності чиновників за заборгованість перед медпрацівниками.

У березні МОЗ закликало медиків, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію COVID-19, повідомляти про факти нецільового використання коштів, які виплачує лікарням Національна служба здоров’я.

Минулого року після початку пандемії МОЗ ініціювало підвищення зарплат медикам, які борються з COVID-19, на 300%.

День медика в Україні відзначають щороку у третю неділю червня.

В Україні зробили понад 2 млн щеплень проти COVID-19 і на складах ще є близько 2,5 млн доз вакцин

57 нових швидких отримав Центр медицини катастроф

dailylviv.com

До теми

18:41 30 липня 2021 р.

Оновлений графік роботи центрів вакцинації населення у Львові з 2 до 8 серпня

У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА повідомляють про графік роботи центрів масової вакцинації населення у місті Львові з 2 до 8 серпня. Про графік роботи ЦВН у районах Львівщини на ці дні обіцяють повідомлять згодом.

Рубрика: Медицина

15:38 30 липня 2021 р.

Німеччина посилює умови в'їзду для всіх невакцинованих осіб

Усі подорожні при в'їзді в Німеччину, в тому числі й громадяни Німеччини, повинні будуть мати негативний тест на коронавірус або ж документи про повну вакцинацію чи нещодавнє одужання від COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу