Хворих у Жовкві вбило друге знеструмлення. Було ще й перше - усі промовчали

20:43 30 листопада 2020 р.

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький доручив створити на обласному рівні комісію, що з’ясує всі обставини ситуації у Жовківській центральній районній лікарні.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Зараз комісія у складі керівника анестезіологічного відділення Центру легеневого здоров’я, завідувача реанімаційного відділення 8-ої лікарні, керівника відділу технічного нагляду департаменту під головуванням заступника директора департаменту охорони здоров’я працює на місці та збирає пояснення персоналу, що у день події працював у лікарні.

«У Жовківській ЦЛР у п’ятницю між 17:00 і 18:00 внаслідок знеструмлення хірургічного корпусу двоє пацієнтів, хворих на Covid-19, померли. Чи сталось це через знеструмлення з’ясує комісія. За результатами роботи комісії, ми будемо ухвалювати управлінські рішення. За надання медичної допомоги та за безпеку пацієнта повністю несе відповідальність адміністрація закладу. Згідно зі статутом, головний лікар призначається сесією районної ради», - розповів сьогодні під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

За його словами, при виникненні неконтрольованої ситуації, керівництво лікарні мало повідомити про це відповідні служби.

«Випадок справді безпрецедентний. Якщо трапляються якісь ситуації локального рівня, кожен керівник установи знає, що він має усунути ці проблеми, заручитись підтримкою інших служб – МНС, РЕМ, або, якщо не дає собі ради, повідомити департамент охорони здоров’я, керівника робіт із ліквідації, заступника, голову районної адміністрації, голову райради. Бодай когось, хто міг би втрутитись в ситуацію. На жаль, ніхто нікому не повідомив про те, що о 13:00 відбулось перший раз знеструмлення»,- наголосив Іван Собко.

За висновком комісії будуть скеровані подання на власника закладу, тобто на Жовківську районну раду.

«Всі лікарні будуть перевірятись. Буде створена комісія, яка перевірить стан кисневого забезпечення та енергоживлення. Ковідні лікарні часто оснащуються кисневими генераторами. Відповідно одномоментне увімкнення кисневих генераторів створює навантаження на мережу, що може призвести до поламок у електромережі. Департамент здійснюватиме перехресні перевірки закладів. Окрім того, спільна комісія із енергетиками перевірить стан енергомережі у лікарнях», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Першочергово перевірять ковідні лікарні, а саме 22 установи, які внесені до переліку.

За одну годину і 20 хвилин без електропостачання у райлікарні на Львівщині померли двоє пацієнтів

За смерть двох пацієнтів лікарні у Жовкві голова ЛОДА реагує двома звільненнями

dailylviv.com

До теми

14:12 19 січня 2021 р.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області знизилась втричі

За підсумками минулого року захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась майже у три рази. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу