Хворі на Львівщині є носіями нового різновиду коронавірусу, - епідеміолог

20:55 16 березня 2021 р.

Фото до новини

У зв’язку з складною ситуацію захворюваності на коронавірус планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних лікарнях Львівської області.

Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пише Dailylviv.

“На жаль, епідеміологічна ситуація в області погіршується. Щодо кількості госпіталізованих осіб ми перевищили показники жовтня. На сьогодні нам необхідно забезпечити додаткових 600 ліжкомісць, щоб у випадку збільшення кількості хворих бути готовими надати належну допомогу і врятувати людські життя. Тому маємо працювати синхронно і запропонувати комісії ТЕБ і НС конкретні пропозиції”, – зазначив  керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.  

У межах засідання штабу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис поінформував, що у порівнянні з лютим,  заповненість ліжкомісць у медзакладах зросла втричі.

“Cтаном на ранок в стаціонарах перебуває 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. Щоденно у стаціонари ми госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів, якщо порівнювати з жовтнем, то такого не спостерігалось, наш “рекорд” становив – 250. Також, якщо у період трьохтижневої давності швидка виїжджала в добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні понад 100 викликів”, - зазначив Орест Черемерис.

Медики застерігають,  хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих,  що був раніше.

“Це не британський штам, не південноафриканський, а новий із зміненим антигеном. Це може свідчить про одну з причин зростання кількості захворювань. Тенденція приросту хворих за останніх 14 днів в порівнянні з попередніми двома тижнями є невтішною, загалом по області приріст на 21 %. Вище середньообласних показників – Львівський та Дрогобицький райони, у той же час Яворівський виходить на темпи приросту хворих. Щоб запобігти зростанню ковідних пацієнтів, контактних з хворими необхідно вносити у додаток “Дія”. Питання переходу на онлайн навчання теж є пріоритетним. Щодо роботи громадських закладів, то їх роботу необхідно обмежити, щоб не допустити колапсу медичної системи. Окрім того, за державні кошти є доставлені швидкі тести, важливо їх максимально використати. Якщо ми сьогодні будемо вживати необхідні заходи, то зможемо уникнути епідеміологічного піку”,  – наголосила епідеміолог, керівник лабораторного центру Наталія Іванченко.

За підсумками засідання, Іван Собко доручив профільному департаменту пропрацювати спільно з міською владою та керівниками районів механізм збільшення кількість ліжкомісць в опорних лікарнях та відповідне рішення винести для затвердження комісією ТЕБ І НС.

Covid-19: два опорні медзаклади Львівщини вже заповнені на понад 90%

Львівщина на першому місці за кількістю добових інфікувань коронавірусом

Епіцентр COVID-19 - у Львові і Львівському районі

Передлокдаунний формат у Львові: львів'ян закликають обмежити комунікації та дотримуватись карантину

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини