Кабмін просить Раду звільнити виробників вакцин від відповідальності за побічні ефекти

22:32 16 березня 2021 р.

Фото до новини

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту уряду, необхідність звільнення виробників вакцин від відповідальності за ризики обумовлена участю України в програмі COVAX.

Український уряд подав до Верховної Ради проєкт закону №5247 про внесення змін до статті 9-2 закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання. Як говориться в пояснювальній записці, цим законопроєктом Кабмін пропонує парламенту звільнити виробників вакцин проти коронавірусу від будь-якої відповідальності за наслідки щеплень.

Про це повідомила DW, пише Dailylviv.

У тексті проєкту зазначається, що таке рішення обумовлене участю України в програмі COVAX. Також повідомляється, що зміни в закон вносяться з метою забезпечення можливості виконання зобов'язань, визначених укладеними угодами і домовленостями, підписаними Україною в рамках механізму COVAX, і забезпечення можливості оперативної організації профілактичних заходів на території України, спрямованих на подолання наявних та запобігання новим спалахам коронавірусної інфекції.

"З урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, що на сьогодні застосовуються в межах дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин", - ідеться у пояснювальній записці.

У Кабміні наголошують, що ухвалення цього законопроєкту дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX. 

Як повідомляла раніше DW, однією з причин, через які переговори Єврокомісії з концерном Pfizer щодо поставок вакцини BioNTech/Pfizer до країн ЄС тривали так довго, стали саме вимоги компанії щодо звільнення в ЄС від будь-якої відповідальності за можливі побічні дії нового препарату. Необхідний компроміс вдалося знайти лише в листопаді 2020 року. Утім, який саме - широкому загалу поки достеменно не відомо. Посилаючись на умови конфіденційності, Єврокомісія відмовляється розкрити деталі угод з виробниками вакцин, зокрема, і щодо того, як було врегульоване питання відповідальності у разі побічних ефектів щеплення.

Хворі на Львівщині є носіями нового різновиду коронавірусу, - епідеміолог

У Львові до ШВЛ під'єднали 10-річну дитину

Covid-19: два опорні медзаклади Львівщини вже заповнені на понад 90%

На Львівщині - абсолютний рекорд захворювання на коронавірус

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів