Кабмін просить Раду звільнити виробників вакцин від відповідальності за побічні ефекти

22:32 16 березня 2021 р.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту уряду, необхідність звільнення виробників вакцин від відповідальності за ризики обумовлена участю України в програмі COVAX.

Український уряд подав до Верховної Ради проєкт закону №5247 про внесення змін до статті 9-2 закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання. Як говориться в пояснювальній записці, цим законопроєктом Кабмін пропонує парламенту звільнити виробників вакцин проти коронавірусу від будь-якої відповідальності за наслідки щеплень.

Про це повідомила DW, пише Dailylviv.

У тексті проєкту зазначається, що таке рішення обумовлене участю України в програмі COVAX. Також повідомляється, що зміни в закон вносяться з метою забезпечення можливості виконання зобов'язань, визначених укладеними угодами і домовленостями, підписаними Україною в рамках механізму COVAX, і забезпечення можливості оперативної організації профілактичних заходів на території України, спрямованих на подолання наявних та запобігання новим спалахам коронавірусної інфекції.

"З урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, що на сьогодні застосовуються в межах дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин", - ідеться у пояснювальній записці.

У Кабміні наголошують, що ухвалення цього законопроєкту дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX. 

Як повідомляла раніше DW, однією з причин, через які переговори Єврокомісії з концерном Pfizer щодо поставок вакцини BioNTech/Pfizer до країн ЄС тривали так довго, стали саме вимоги компанії щодо звільнення в ЄС від будь-якої відповідальності за можливі побічні дії нового препарату. Необхідний компроміс вдалося знайти лише в листопаді 2020 року. Утім, який саме - широкому загалу поки достеменно не відомо. Посилаючись на умови конфіденційності, Єврокомісія відмовляється розкрити деталі угод з виробниками вакцин, зокрема, і щодо того, як було врегульоване питання відповідальності у разі побічних ефектів щеплення.

Хворі на Львівщині є носіями нового різновиду коронавірусу, - епідеміолог

У Львові до ШВЛ під'єднали 10-річну дитину

Covid-19: два опорні медзаклади Львівщини вже заповнені на понад 90%

На Львівщині - абсолютний рекорд захворювання на коронавірус

dailylviv.com

До теми

15:07 25 вересня 2021 р.

У стаціонарах Львівщині зростає кількість пацієнтів з коронавірусом, - експертка з пульмонології

Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених.

Рубрика: Медицина

20:29 24 вересня 2021 р.

Не шкодить: перша доза - Moderna, друга - Comirnaty/Pfizer, - Когут

Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу