Головний медик України презентувала львів’янам реформу охорони здоров’я

22:15 19 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Уляна Супрун : «Ми хочемо впровадити в Україні принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто фінансувати надання послуги, а не медичні заклади».

У прес-службі облдержадміністрації повідомили в суботу, 19 листопада,  що сьогодні, 19 листопада, виконувач обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла у Львові про зміни у галузі медицини й про те, як реформа зможе відкрити людям вільний доступ до якісних медичних послуг. Зокрема на зустріч із головним медиком України прийшли голова облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови облради Парасковія Дворянин, лікарі, студенти та викладачі.

Уляна Супрун визначила у своєму виступі перед ними головні пріоритети реформування медичної галузі. Це, зокрема, розвиток сфери громадського здоров’я, якісне надання медичної допомоги, доступність ліків, зміна фінансування системи охорони здоров’я, а також вдосконалення системи екстреної медичної допомоги.

Виконувач обов’язків міністра запевнила: «Ми  хочемо впровадити в Україні принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто фінансувати надання послуги, а не медичні заклади. Таким чином, пацієнт зможе обрати лікаря, укласти з ним договір та отримати послуги, незалежно від місця прописки. Також більше уваги слід приділяти громадському здоров’ю – це профілактика замість лікування. Зараз держава не займається профілактикою захворювань, люди хворіють, і нам лишається тільки їх лікувати».

Уляна Супрун також зазначила, що спершу слід реформувати первинну ланку медичної допомоги, лише згодом – вторинну. Необхідно також підняти рівень кваліфікації фахівців, перейти до національної системи медичного страхування та впроваджувати децентралізацію, аби регіони могли самостійно приймати фінансові рішення.

Виконувач обов’язків міністра розповіла також: «Ми також плануємо покращити систему екстреної медичної допомоги – запровадити курси надання першої допомоги для поліцейських і пожежників. Це люди, які першими опиняються на місці подій, де хтось постраждав і від того, чи зможуть вони швидко надати першу допомогу часто залежить людське життя. Також плануємо попрацювати з екіпажами швидких та карет екстреної допомоги, аби підвищити їх кваліфікацію та рівень знань».

Окрім того, за словами Уляни Супрун, незабаром у регіонах з’являться кол-центри, куди могли б дзвонити люди і консультуватися з лікарями замість того, аби одразу викликати швидку.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини