Французький хірург відмовився від гонорару – 38 тисяч євро – за операцію волонтеру зі Львова

22:20 2 грудня 2015 р.

Павло Шевчук

Павло Шевчук
Фото: Gazeta.ua

Родині Павла Шевчука вдалося зібрати 10 тисяч євро завдяки простим людям та церкві.

7 грудня волонтера Павла Шевчука повезуть в Австрію робити операцію на мозку. З його голови вийматимуть металевий уламок. Французький хірург, який проводитиме операцію, відмовився від свого гонорару, дізнавшись історію пацієнта. Родині лишилося зібрати 22 тисячі євро.

Торік львівський волонтер 33-річний Павло Шевчук, який до війни займався нерухомістю, почав їздити разом із бійцями ДУК в зону АТО. 14 серпня неподалік від Новоамвросіївського вони потрапили під обстріл. Шевчук отримав поранення , а за кілька днів у львівській лікарні впав у кому. Місцеві лікарі діагностували крововилив у мозок.

Рідні Павла засумнівалися і за порадою військового хірурга надіслали матеріали обстеження в Австрію. Закордонні медики помітили у голові металевий уламок. На середину грудня запланували термінову операцію, яку проведуть у кілька етапів. Батько пораненого, Богдан Шевчук, розповів:

«Павло давно опритомнів, але погано говорить, йому двоїться в очах, порушена координація рухів, ледве ходить. З нас хотіли 60 тисяч євро. Але згодом французький хірург тієї клініки, дізнавшись нашу історію, відмовився від свого гонорару. Тож сума знизилася до 22 тисяч.

Столичні медики озвучували таку саму суму за операцію, але гарантій не давали і найперше питали, чи має родина такі кошти. Навіть на знімки не глянули. А тут в першу чергу поцікавилися його здоров'ям.

Після огляду матеріалів сказали, що він буде ходити, зможе спілкуватися, а через п’ять-сім років вціліла частина мозку візьме на себе функції втраченої. Ну і рівень не зрівняти: в Україні роблять по дві-чотири таких операцій на рік на 30-річному обладнанні. В австрійській клініці – по чотири щодня».

Родині Павла вдалося зібрати 10 тисяч євро. І то – завдяки простим людям та церкві. Богдан розповідає, що шукав підтримки у депутатів, але розчарувався. Міська влада Львова виділила тисячу гривень, а депутати Верховної Ради знайшли аж дві.

Батько волонтера розповів також: «Велику допомогу надає монастир австрійського міста Лінс. Монахи безкоштовно приймають у своїй гостьовій кімнаті родичів поранених, годують, ведуть перемовини з лікарями, пояснюють, що Україна бідна країна і просять про знижку. Заради наших поранених бійців у Польщі призупинили будівництво храмів. Збирають по церквах гроші на необхідну медичну апаратуру».

7 грудня він разом із сином має летіти до Австрії. Оперувати мають 14-15 грудня. Кошти на операцію можна перерахувати батькам (0963522457, батько Богдан), принести до гарнізонного храму на вулиці Театральній, 11 у Львові, або ж перерахувати на картку «Юнікредітбанк» на ім'я Шевчука Богдана Ярославовича - 26202011574580.

Про це повідомили сьогодні, 2 грудня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу