Фолікулометрія за регулярного та нерегулярного циклу

18:39 6 квітня 2021 р.

Одним з методів діагностики непліддя, а також етапів підготовки до штучного запліднення є фолікулометрія. Це метод діагностики, вивчення процесу дозрівання фолікула за допомогою ультразвуку. Таке дослідження абсолютно безпечне й до того ж характеризується високою інформативністю.

Areu8SEIO5lrbFk4iVugD6hEYWTCdJQ06NINiMXSNbbeAZtxLn3ftECdvjst_ZLFlYmIBt_uU2Aoju0ZrEIPGPOmYKUEeNoQmH8wTEWCJhoJJ7YJrpV0thKUcTH00VZ8n80euXo

Додаткова інформація про фолікулометрію за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/follikulometriya/.

Що являє собою фолікулометрія

Фолікули дозрівають в яєчниках, цей процес називається фолікулогенезом, або оогенезом (латинською ооцит — яйцеклітина). Щомісяця в яєчнику дозріває один фолікул. Фолікулогенез контролюється гормонами, фоллікулостімулювальним (ФСГ) і лютеїнізувальним (ЛГ). Коли фолікул досягає зрілості, він лопається, і з нього виходить яйцеклітина — це і є овуляція.

Саме в цей момент, а точніше протягом доби після появи яйцеклітини, вона здатна до запліднення. Якщо запліднення відбувається, то далі починається ембріогенез, а якщо ні — ооцит інволюціонує. Як бачимо, інформація про те, як дозріває фолікул і коли саме у жінки відбувається овуляція, дуже важлива для успіху штучного запліднення.

Фолікулометрія являє собою серію УЗД яєчників з метою моніторингу фолікулогенезу та супутніх процесів, зокрема стану слизової оболонки, що вистилає матку (ендометрія). Зазвичай для моніторингу досить 2–3 досліджень протягом одного циклу, але точну кількість визначає лікар. Оскільки ніякої небезпеки для здоров'я УЗД не має, його можна виконувати стільки раз, скільки потрібно.

Фолікулометрія за регулярного циклу

Ідеальним вважається регулярний менструальний цикл протяжністю 28 днів. За нього овуляція відбувається на 14 день. Але, навіть якщо цикл регулярний, за проблем із зачаттям все одно є потреба простежити етапи життя фолікула — причина безпліддя може ховатися тут.

Перше дослідження проводять на 7–10 день циклу, відлік з першого дня менструації. Лікар визначає домінантні фолікули в яєчнику (зазвичай він один, але може бути й декілька), оцінює його розмір. На цьому етапі його діаметр зазвичай 12–15 мм. До овуляції діаметр досягає 18–25 мм. Товщина ендометрію, яка в перші дні циклу становить близько 5 мм, теж поступово збільшується та до моменту овуляції досягає 10–12 мм.

l1LCKPbSoqVIYxznpdcoFb9HEm2ho6Xxanzk-tH82qiYo6jdhD8xZBWfDdpprP-ZZ7tJ633j7jYhoHiyi6hXb00b_V1CIkYBefwvqZYoIWVOhP-nvywEbjxIlJRnhDaFPdrdr1s

Після овуляції домінантного фолікула вже не видно, або видно, що він частково зруйнований і/або зменшений. Замість нього на УЗД визначається жовте тіло. Також на те, що відбулася овуляція, вказує поява невеликої кількості вільної рідини в черевній порожнині, а саме в дугласовому просторі. Це рідина з фолікула, що лопнув. Товщина ендометрію — 10–16 мм.

Фолікулометрія за нерегулярного циклу

Якщо цикл нерегулярний, перше УЗД виконують за 4–5 днів до передбачуваної овуляції. Це може бути й 4–5 день циклу, й 10 та пізніше. Одне із завдань фолікулометрії за нерегулярного циклу — «зловити» момент овуляції. Цей метод точніший, ніж щоденне вимірювання базальної температури із записом у щоденнику, як це робили раніше.

Сколіоз треба лікувати у досвідчених фахівців

 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу