Епідемії грипу та ГРВІ у Львові не очікують

10:35 31 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: podiyi.com

Міське управління обласного ГУ Держсанепідслужби повідомляє, що, за підсумками моніторингу впродовж 4-го тижня 2014 року (20.01.14-26.01.14), у Львові захворіли 3463 особи. Тобто інтенсивний показник становить 42,9 при епідпорозі 108,8.

Порівнянно з минулим тижнем показник захворюваності зріс на 4,2%. Водночас серед захворілих 46,7% – це діти до 17 років.


ПАМ’ЯТКА

З профілактика грипу та ГРВІ

Грип — це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, які вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Радіус зони розповсюдження інфекції  складає 2 метри.
Людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.
Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
•    Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.
•    Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.
•    Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.
•    Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
•    Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких Ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
•    Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

    Якщо вас непокоїть стан вашого здоров'я — обов'язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому.
    Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них.
    Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник.


Групи ризику:

    діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);
    вагітні жінки;
    люди віком від 65 років;
    люди з надмірною вагою;
    хворі на діабет;
    хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
    хворі на хронічні захворювання легенів;
    люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів