Експрес-тест на COVID-19 робитимуть безоплатно за 15 хвилин у сімейного лікаря

13:39 11 січня 2021 р.

Фото до новини

До стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження щодо COVID-19 - тестування методом експрес-діагностики, результат якого можна отримати вже за 15 хвилин.

Тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною безоплатної послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише DailyLviv.

Для виконання цих вимог з листопада 2020 року збільшена капітаційна ставка для первинки до 651,6 грн. Та внесені відповідні зміни в нормативно-правову базу. Ці зміни зафіксовані у наказі МОЗ № 504 “Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги” від 22 грудня 2020 року. Також ці зміни є у специфікаціях пакету надання медичної допомоги на первинній ланці. Тож з 22 грудня минулого року відбір матеріалів у хворих на ковід або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги.

Відповідно до оновленого порядку реалізації Програми медичних гарантій, у 1 кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.

У розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби № 157 йдеться про тестування і у спеціалізованих амбулаторно-поліклінічних закладах.

Також до стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження, а саме - тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати за 15 хвилин.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:

людям з підозрою на COVID-19,

людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;

пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;

особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.

Швидкі тести надходять до регіональних Департаментів охорони здоров'я. Вони ж розподілятимуть потрібну кількість тестів на заклади охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу. Скринінгове дослідження проводитимуть за умови наявності відповідних тестів у медичному закладі.

Незалежно від того, в якому закладі – комунальному чи приватному – працює лікар, який має договір з НСЗУ, пацієнт отримує у нього безоплатно ввесь обсяг послуг, передбачений Програмою медичних гарантій. Перелік послуг чітко визначено. Це - консультації лікаря з метою профілактики та контролю захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинація дітей та дорослих відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень та амбулаторне лікування основних захворювань Також лікар первинної медичної допомоги виписує електронні рецепти, електронні направлення до фахівців спеціалізованої ланки, направлення на проведення діагностичних досліджень чи лікування.

На сьогодні своїх лікарів обрали понад 30 млн 870 тисяч українців. Це понад 75% населення країни. За даними електронної системи охорони здоров’я, первинну допомогу надають понад 23 400 лікарів Загалом, у 2020 році НСЗУ виплатила надавачам первинної медичної допомоги понад 18 мільярдів гривень.

На Львівщині стало мало досліджень і мало хворих на COVID-19

Папа Римський зробить щеплення проти COVID-19 - як Королева Великої Британії та її чоловік

Медику з Львівщини, який перехворів на Covid-19, призначено пожиттєві щомісячні виплати

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів