Дружина Брюса Вілліса переконалася, що деменція - це сімейна хвороба

07:38 26 вересня 2023 р.

Фото до новини

Проблеми зі спілкуванням є лише одним зі симптомів хвороби, з якою стикається відомий американський актор Брюс Вілліс.

Невідомо, чи знає голлівудська зірка Брюс Вілліс про те, що він страждає на лобно-скроневу деменцію (ЛСД). Його дружина Емма Хемінг Вілліс в розмові на NBC у понеділок розповіла, як діагноз вплинув на пару та їхніх двох дочок. Про це розповідає CNN, пише пише Dailylviv.com

«Я дізналася, що деменція – це важко. Людині з діагнозом важко. Сім’ї також важко. І це не відрізняється ні для Брюса, ні для мене, ні для наших дівчат, — сказала вона. - І коли кажуть, що це сімейна хвороба, це дійсно так».

Генеральна директорка Асоціації лобно-скроневої дегенерації Сьюзан Дікінсон сказала, що хворі втрачають розуміння того, що вони самі змінилися.

Після того, як у березні 2022 року Брюс Вілліс покинув акторську кар’єру через розлад мовлення під назвою афазія, у лютому цього року у Вілліса діагностували лобно-скроневу деменцію.

«На жаль, проблеми зі спілкуванням є лише одним зі симптомів хвороби, з якою стикається Брюс. Хоча це боляче, нарешті отримати чіткий діагноз – це полегшення», -  йдеться в заяві сім’ї Вілліс.

FTD — це група розладів, спричинених накопиченням тау та інших білків, що руйнують клітини мозку, у лобових частках мозку (за чолом) або скроневих частках (за вухами). За даними Alzheimer's Research UK, захворювання зазвичай виникає у віці від 45 до 64 років.

«Найпоширеніша деменція для людей віком до 60 років, FTD, може спричинити труднощі в спілкуванні, а також змінити поведінку, особистість або рухи», - йдеться в заяві Асоціації лобно-скроневої дегенерації.

За даними Національного інституту старіння США, люди з FTD зазвичай живуть з цим захворюванням від шести до восьми років. Від 10% до 30% випадків FTD передаються у спадок. Крім генетики, немає інших відомих факторів ризику, хоча дослідники досліджують, яку роль у виникненні захворювання можуть відігравати щитовидна залоза та інсулін.

Інтернет може зменшити ризик деменції

Прорив у лікуванні хвороби Альцгеймера: вчені випробували нові ліки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів