Інтернет може зменшити ризик деменції

17:33 7 травня 2023 р.

Фото до новини

Згідно з дослідженнями за участю 18 тисяч осіб, регулярне використання Інтернету може зменшити ризик деменції майже вдвічі. Це відбувається незалежно від освіти, статі чи покоління, з якими проводили дослідження

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com

Згідно з дослідженнями за участю 18 тисяч осіб, регулярне використання Інтернету може зменшити ризик деменції майже вдвічі. Це відбувається незалежно від освіти, статі чи покоління, з якими проводили дослідження.

У той час, коли все більше говорять про шкідливе, переважно надмірне використання глобальної мережі, виявляється, що регулярне використання мережі також може мати сприятливий ефект.

Про це свідчить дослідження, описане в «Journal of the American Geriatrics Society», у якому взяли участь аж 18 000 осіб віком від 50 до майже 65 років.

Учені спостерігали за учасниками в середньому майже 8 років, максимуму — трохи понад 17 років. Тоді у понад 4,5 відсотка учасників розвинулася певна форма деменції.

Як виявилося, регулярне користування Інтернетом зменшує ризик вдвічі порівняно з нерегулярним використанням Інтернету. Освіта, раса, стать чи покоління добровольців не мали значення.

«Участь в онлайн-діяльності може допомогти зберегти когнітивний резерв, який своєю чергою компенсує наслідки старіння мозку та знижує ризик деменції», — каже співавтор дослідження доктор Вірджинія В. Чанг із Нью-Йоркського університету. Проте дослідники зазначають, що потрібні додаткові докази потенційних негативних наслідків надмірного використання Інтернету.

Прорив у лікуванні хвороби Альцгеймера: вчені випробували нові ліки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів