Домедична допомога при гострому інсульті: що важливо робити і від чого слід утриматися

10:36 10 листопада 2022 р.

Фото до новини

Своєчасна допомога хворому з інсультом у перші години має принципове значення і значно підвищує шанси на успішне лікування та одужання.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Рекомендації підготували у МОЗ у межах ініціативи «Здоровіші разом» до Всесвітнього Дня боротьби з інсультом, який відзначають 29 жовтня.

Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування, тому при перших ознаках інсульту необхідно викликати швидку (103) або – за крайньої необхідності – самостійно доставити пацієнта у лікарню. Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого.

Після виклику «швидкої» варто:

- заспокоїти постраждалого і пояснити, що допомога буде надана

- дотримуватись вказівок диспетчера швидкої допомоги

- надати постраждалому максимально зручного для нього положення (рекомендовано – підвищене положення голови 15-30 градусів)

- забезпечити постійний нагляд до приїзду бригади екстреної медичної допомоги

- при погіршенні стану постраждалого повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги

за можливості, зібрати у постраждалого максимально можливу кількість інформації (наприклад, стосовно точного часу погіршення стану, можливих обставин, які з цим пов’язані, наявних захворювань). Всю отриману інформацію передати працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру приймання виклику.

При цьому необхідно пам’ятати, що:

- постраждалому не можна давати їсти та пити

- якщо у нього до приїзду “швидкої” зникли наявні ознаки інсульту, – жодним чином не скасовувати виклик. 

Лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин після появи симптомів.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплачує лікарням надані медичні послуги і контрактує лише ті заклади, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та наявність спеціального обладнання для діагностики лікування інсультів (наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз).

Нагадаємо, за дев’ять місяців цього року на Львівщині зафіксували 5473 випадки інсульту. Як вчасно розпізнати симптоми інсульту читайте за посиланням.

Історія чорнобильця через 22 роки після важкого інсульту: апітерапія і здоровий спосіб життя

У Львові зросла кількість хворих з важкими інсультами та інфарктами

Серцево-судинні захворювання щороку вбивають більше чотирьох тисяч львів`ян

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів