До травня на COVID-19 перехворіє половина населення України, - лікар-імунолог

15:17 9 грудня 2020 р.

До того часу, коли вакцина потрапить в Україну, 40-50% жителів країни вже перехворіють, їм вакцинація буде неактуальна. Наприклад, у Чернівецькій області вже є колективний імунітет.

Україна днями подала першу заявку до  СОVAX, другу подадуть 14 грудня. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я. За словами гендиректора Центру Ігоря Кузіна, перші постачання вакцини можуть надійти вже у січні. Завдяки першій заявці Україна зможе отримати від Глобального альянсу з вакцин та імунізації необхідні дози – для 20% населення. Це 8 мільйонів доз для 4 мільйонів людей.

Чи справдяться такі прогнози пояснив Андрій Волянський, імунолог, доктор медичних наук, слова якого подає Громадське радіо:

Андрій Волянський: "Вже зрозуміло, що перші партії вакцин отримують багаті країни та країни-виробники вакцин – США, ЄС, Росія, Китай. Україна ж як бідна країна чекає на свою чергу в рамках програм, як наприклад СОVAX. Це програма перерозподілу вакцин у другу чергу.

ЄС, США і Канада замовили вакцину у кількох виробників з великим запасом. Буде надлишок, який буде перерозподілятися, але це точно буде не січень, не лютий і не березень, не початок року. Це другий чи третій квартал наступного року – весна-літо 2021 року.

Є питання, скільки українців встигнуть перехворіти до травня наступного року. Ми сьогодні говоримо про те, що 2% жителів України інфіковано, це близько 800 тисяч, але це офіційні дані. Реальні дані дозволяють припускати, що це десь в 10 разів більше – близько 20%. До того часу, коли вакцина потрапить в Україну, 40-50% жителів країни вже перехворіють, їм вакцинація буде неактуальна.

Сенс закуповувати вакцини є – потрібно захищати групи ризику. Вакцинація – хороший варіант захисту літніх людей, людей з хронічними захворюваннями.

Я не поділяю оптимізму, що вакцини будуть скоро. Потрібно вже зараз намагатися берегти людей з груп ризику, якщо ми прагнемо вакцинації. Я вважаю, що до травня місяця вже половина населення України встигне перехворіти. Зараз в деяких регіонах вже є колективний імунітет, наприклад у Чернівецькій області".

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу