До кінця року на Львівщині планують повністю вакцинувати 60% дорослого населення

15:19 26 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Епідситуація в області залишається напруженою. Щодня з ковідом госпіталізують понад 300 осіб. В реанімаційних відділеннях перебувають 207 осіб, з них на апаратах ШВЛ – 60. Тобто, кожен п’ятий в реанімації – на апараті штучної вентиляції легень.

Про це розповів регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, пише Dailylviv.com.

«В стаціонарах області зараз перебуває 3114 осіб, з яких 95 % - невакциновані. Ця статистика доводить, що вакциновані легше переносять захворювання і не завжди потребують госпіталізації», - повідомив Олег Когут.

Він також зазначив, що останніми днями вакцинація від коронавірусу в області стала інтенсивнішою. Минулого тижня в окремі дні щодоби вакцинувалися понад 20 тисяч осіб. Але, не дивлячись на це, станом на сьогодні першою дозою вакциновано лише 29% дорослого населення області, двома дозами – 20%. В той час як для досягнення колективного імунітету вакцинованими мають бути 70% дорослого населення.

«Якщо за день на Львівщині вакцинуватимуть по 25 тисяч осіб, то вже до кінця року 60% дорослого населення області будуть повністю вакцинованими. Для цього є всі можливості», - наголосив Олег Когут.

«Наявність антитіл не є протипоказом до вакцинації, так само як і хронічні захворювання. Навіть навпаки, оскільки люди з такими захворюваннями мають знижений імунітет та більше схильні до важкого перебігу захворювання.

Наразі  наука не каже, який рівень антитіл є достатнім, щоб не захворіти на ковід. Тому введення додаткових антигенів не порушить роботи імунної системи, а навпаки покращить її функції. Протипоказами до вакцинації є алергія, активний стан захворювання, знижений імунний статус людини,” - зазначив регіональний координатор з питань вакцинації від ковіду на Львівщині.

Окрім того, як розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, зараз зростає кількість летальних випадків від ковіду. Найстаршій жінці, яка померла від ковіду,  було 109 років, загалом частка серед летальних випадків найвища в категорії 75+, друге місце – 65+. Проте летальні випадки фіксують серед людей різного віку.

«Але зараз в нас щодня трапляються поодинокі випадки смертей  від ковіду у  34, 40 і 43 роки, і навіть є люди, яким при житті не було діагностовано жодного хронічного захворювання до зустрічі коронавірусом. Наймолодші, які померли від ковіду на Львівщині – це двоє пацієнтів 17 років», - зазначила Наталія Іванченко.

Штам Дельта уражає дітей більше, ніж раніше, - епідеміологиня у Львові

На стаціонарному лікуванні від коронавірусу на Львівщині немає навіть 0,1% вакцинованих пацієнтів

У 8-ій лікарні Львова закінчилися апарати ШВЛ. Шукають благодійників

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів