Богдан: у Білорусі очікують на препарат для лікування COVID-19

17:00 14 квітня 2020 р.

Фото до новини

Найближчим часом для лікування коронавірусної інфекції планується поставка в Білорусь противірусного препарату «Авіган».

Як повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Олена Богдан під час онлайн-брифінгу 14 квітня, підприємство «Белфармація» опрацьовує питання ввезення в країну препарату «Авіган», який буде закуплений за рахунок спонсорських коштів. «Він буде розподілений пропорційно для всіх пацієнтів, які його пртребують, в усі стаціонарні установи», - зазначила Богдан.

«Авіган» ( «Фавіпіравір», також відомий як Т-705, «Фавіпіра» або «Фавілавір») - японський експериментальний противірусний препарат, що володіє активністю проти багатьох РНК-вірусів.

На запитання, чи справді люди зі щепленнями від туберкульозу, віспи та малярії простіше переносять коронавірус, Богдан відповіла: «Питання щодо вакцинації від туберкульозу сьогодні обговорюються досить активно в науковому співтоваристві, але достовірних даних щодо впливу щеплення БЦЖ на захворюваність коронавірусною інфекцією на сьогоднішній день немає. Вакцинації від малярії не існує в принципі, вакцинація від віспи в Білорусі не проводилася починаючи з 1970-х років. Тому про це якихось достовірних даних у нас немає. Наші фахівці і за кордоном не зустрічали будь-яких публікацій щодо щеплених від віспи у зв'язку із захворюваністю коронавірусом.

Заступниця міністра також повідомила про достатню наявність в країні «Гідроксихлорохіна» - протималярійного препарату, ефективного при лікуванні коронавіруса.

«Цей препарат є у всіх наших стаціонарах в достатній кількості для лікування пацієнтів з коронавірусною пневмонією. Він призначається пацієнтам із середньотяжким і тяжким перебігами захворювання. На даний момент проводяться дві процедури закупівлі та постачання в Білорусь цього препарату. Перша закупівля здійснюється за рахунок коштів, зібраних на наших благодійних рахунках. Найближчим часом очікуємо поставки понад 270 тис. таблеток цього препарату. Крім того, зараз ведуться перемовини з Індією про постачання ще більше 5 тис. упаковок препарату. Ця робота постійно контролюється », - сказала представниця МОЗ Білорусі.

За її словами, кожен випадок виникнення пневмонії у пацієнтів з COVID-19 в країні аналізується. «В обов'язковому порядку ми оцінюємо наявність хронічних захворювань у цих пацієнтів, тому що знаємо, що коронавірусна інфекція значно їх обтяжує. Іноді вони стають причиною смерті пацієнтів », - підкреслила Богдан.

Крім того, лікарі аналізують всі шкідливі звички, які є у пацієнта, в тому числі куріння. «Наші спостереження на даний момент не дозволяють зробити будь-яких серйозних висновків, але обтяження перебігу захворювання у людини, яка палить, ми однозначно бачимо», - заявила заступниця міністра.

Богдан повідомила, що 85% пацієнтів з COVID-19 переносять захворювання безсимптомно і легко, в цьому випадку коронавірус не залишає в організмі ніякого сліду.

«Для пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, буде організована реабілітація. У разі необхідності для стаціонарного етапу їх реабілітації підготовлена одна з установ», - сказала представниця відомства.

У Білорусі знову зросла кількість загиблих пацієнтів, які проходили лікування від COVID-19. За даними на 14 квітня їх вже 33. Як повідомляє телеграм-канал Міністерства охорони здоров'я, всього зареєстровано 3281 осіб з наявністю коронавірусної інфекції. З них госпіталізовано 2444 людини.

В Україні підтверджено 3 372 випадки COVID-19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів