Близько двох мільйонів українців зможуть безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу у Польщі

12:19 14 грудня 2020 р.

Фото до новини

Завтра у Польщі мають затвердити Національну програму щеплень від коронавірусу; вакцинація має розпочатися у січні і буде безкоштовною та добровільною. Також для всіх іноземців, які котрі мають посвідки на тимчасове або постійне проживання у Польщі (karta tymczasowego або stałego pobytu).

Польський уряд працює над Національною програмою щеплень від коронавірусу. Записування на вакцинацію будуть здійснювати чотирма каналами: у клініках, з використанням інфолінії або інтернет-сторінки, а також електронного рахунку пацієнта. Про це повідомило Польське радіо в Україні, пише DailyLviv.

Очільник Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик сказав, що пацієнтів реєструватимуть одразу на два візити. Звернення надходитимуть у центральну базу, що під’єднана до усіх пунктів щеплення. Резервація буде автоматичною, на конкретний день та годину. Особи із супутніми захворюваннями зможуть зробити щеплення у першу чергу.

«Є категорія захворювань, що підвищує ризик захворювання на Covid-19 і особи з цієї групи зможуть вакцинуватися раніше», - сказав міністр. Такі особи зможуть звертатися до клінік, де можна буде записатися поза чергою. Міністр Міхал Дворчик теж додав, що вакцинуватися зможуть також іноземці, котрі мають посвідки на тимчасове або постійне проживання у Польщі (karta tymczasowego або stałego pobytu – ред.).

Також речник польського уряду Пьотр Мюллєр заявив про підготовку інформаційної кампанії на тему вакцинації проти коронавірусу. За його словами, акцію будуть підтримувати відомі учені, спортсмени та актори.

За його словами, щеплення є єдиним ефективним методом захисту від короанвірусу. «Це захист здоров’я та життя, а також захист економіки», - сказав він. Він підкреслив, що навіть якщо защепиться багато осіб, ще багато місяців будуть чинними обмеження.

Щеплення має розпочатися у другій половиніі січня. Передусім вакцинувати будуть медиків, силові органи, а також мешканців будинків соціальної опіки і старших осіб.

Польський уряд має схвалити Національну програму щеплень завтра. За попередніми повідомленнями, вакцинація буде безкоштовною і добровільною.

Якою вакциною щепитимуть у Польщі, у цій розповіді не зазначено.

Нагадуємо, за різними даними у Польщі посвідки про тимчасове або постійне проживання мають від 1,5 до 2 млн українців. 

Українці торік одержали у Польщі 551 тис дозволів на проживання і купили 3,2 тис помешкань - найбільше з-поміж всіх іноземців

Заробітчани перекажуть в Україну на $2 млрд менше, ніж торік, - Нацбанк

Заробітчани масово йдуть в Польщу на роботу: піший перехід на Львівщині не впорується (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів