24, 25 і 27 червня у Львові оперуватиме дітей і консультуватиме канадський професор

10:34 23 червня 2016 р.


Фото: meest-online.com

У міській дитячій клінічній лікарні проведуть майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії.

«Канадський професор Джеймс Т. Рутка оперуватиме та консультуватиме дітей у Міській дитячій клінічній лікарні», – повідомили сьогодні, 23 червня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«24, 25 і 27 червня на базі Міської дитячої клінічної лікарні доктор медичних наук, професор, завідувач відділення хірургії університету міста Торонто, шеф-редактор «Journal of  Neurosurgery», директор і головний дослідник Центру досліджень пухлин головного мозку, член Асоціації нейрохірургів північної Америки Джеймс Т. Рутка проведе майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії. Також проконсультують дітей із органічними ураженнями нервової системи, терапевтично-резистентними формами епілепсії та оберуть пацієнтів для подальшого хірургічного лікування.

Напередодні, 23 червня, відбудеться українсько-канадська науково-практична конференція за участю професорів Джеймса Рутки (лікар-нейрохірург, голова відділення хірургії університету Торонто), Еріка Боуффета (лікар-нейроонколог Sick Kids), Андреа Андраде (лікар-невролог). Тема конференції – «Сучасні принципи організації медичної допомоги із онкологічними, нейрохірургічними та неврологічними  захворюваннями».

24 червня, в рамках візиту, підпишуть меморандум про придбання наступної партії високотехнологічного медичного обладнання для Міської дитячої клінічної лікарні.

Співпраця між SickKids Hospital (Торонто, Канада) та Міською дитячою клінічною лікарнею триває з грудня 2012 року. Головою проекту є лікар-нейрохірург Джеймс Т. Рутка, Донором та партнером співпраці є «Sick Kids Hospital» (Торонто, Канада), «Sick Kids Foundation», канадський благодійний фонд «Дітям Чорнобиля в Україні» та  громада українців в Канаді. Координатором проекту від благодійного фонду є Мирослава Ромач, доктор медичних наук, професор, психіатр.

До співпраці у 2015 році приєдналась Андреа Андраде, лікар-дослідник програми вивчення епілепсії «Sick Kids», асистент професора педіатрії університету «Western Ontario», дипломант Канадської федерації неврологічних наук (прогресивними напрямками її діяльності є епілепсія та інсульт у дітей). У 2016 році долучився Ерік Боуффет, доктор медичних наук, професор педіатрії університету Торонто, директор BrainTumour Program відділення дитячої онкології та гематології, обраний президент «SIOP» – Міжнародної асоціації дитячих онкологів.

За період 2013-2015 років було проведено три Науково-практичні конференції із майстер-класами з актуальних питань нейрохірургії дитячого віку. За час співпраці канадські лікарі та лікарі-нейрохірурги МДКЛ провели сім оперативних втручань з надскладною нейрохірургічною патологією, які до цього часу в Західній Україні не проводились, та проконсультували понад 100 хворих з нейрохірургічними та неврологічними патологіями.

У 2015 році Джеймс Т. Рутка прооперував на базі клініки «Sick Kids Hospital» (Торонто, Канада) дитину з України з медикаментозно-резистентною епілепсією на безоплатній основі (за кошти фонду «Herbie Fund»). Також у 2014 році Міській дитячій клінічній лікарні було подаровано сучасний набір нейроендоскопічного інструментарію фірми «Karl Storz» для виконання малоінвазивних операцій на мозку (вартість 86 тисяч доларів).

У межах проекту лікарі-нейрохірурги Міської дитячої клінічної лікарні проходили стажування в «Sick Kids Hospital» (Торонто, Канада). За цей час троє лікарів  пройшли місячне стажування, а лікар-хірург на даний час проходить річне стажування. Також за допомогою телемедицини лікарі мають можливість проводити безпосередні консультації з професором Джеймсом Т. Руткою щодо складних випадків в діагностиці та лікуванні. Проект співпраці між Україною і Канадою перебуває в активному стані і впродовж наступних декількох років планують його продовження».

dailylviv.com

До теми

18:30 12 квітня 2021 р.

На Львівщині медиків перенавчають на нову вакцину

В області для вакцинації препаратом «AstraZeneca» (Covishield) підготовлено 9 бригад та 55 пунктів щеплень, проведено 22 553 вакцинації. Днями очікується вакцина «CoronaVac» від виробника «Sinovac Biotech», вже навчені 3 бригади.

Рубрика: Медицина

17:03 12 квітня 2021 р.

Медичний гелікоптер евакуював третю пацієнтку до лікарні швидкої меддопомоги у Львові

Як повідомляє, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, о 14:36 на лінію 103 надійшов виклик зі села Нижня Яблунька Турківського району до пацієнтки 82-х років з підозрою на інсульт. Відстань від Львова до даного населеного пункту складає 190 км.

Рубрика: Медицина

10:43 12 квітня 2021 р.

Послаблення карантину для ринків та учнів 1-4 класів: мер повідомив коли

До завтра у Львові мають прийняти рішення щодо можливості послаблення карантину для ринків та учнів 1-4 класів. Також цього тижня в місті мають провакцинувати працівників тих галузей, які забезпечують життєдіяльність Львова. Про це під час ранкового ефіру на радіо «Люкс FM» сказав міський голова Львова.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу