2-13 листопада виявили цукровий діабет у 114-х львів’ян

15:00 27 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Упродовж акції «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» рівень глюкози в крові було виміряно 12 620 львів’янам.

«Традиційно до Міжнародного дня боротьби з діабетом (14 листопада) у мЛьвові з 2 до 13 листопада 2015 року пройшла акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету», – повідомили сьогодні, 27 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Акцію організувало управління охорони здоров’я Львівської міської ради.  Так, у 2015 році впродовж акції в поліклініках Львова рівень глюкози (цукру) в крові було виміряно 12 620 особам, серед них: жінок – 8495, чоловіків – 4125. У тому числі обстежено 400 дітей та 240 підлітків. Проведено вимірювання рівня глюкози у крові 365 вагітним. 

Вперше виявлено цукровий діабет та взято на диспансерний облік 114 осіб, що становить 0,9% від обстежених: 30 чоловіків, 84 жінки, з яких дві – вагітні. Обстежено також 1917 медичних працівників, у 2 жінок-медиків виявлено цукровий діабет. 

Цукровий діабет належить до числа найбільш поширених захворювань людини. В різних країнах світу кількість хворих на цукровий діабет складає 4-7% від загальної популяції. З віком захворюваність на цукровий діабет збільшується і після 65-ти років досягає 10-15%.

Сьогодні у світі нараховується 382 мільйони хворих, а до 2035 року очікується 592 мільйони хворих на цукровий діабет (ЦД). Епідеміологічні дослідження ЦД в Україні свідчать про постійне збільшення числа хворих.

Зокрема, в 2014 році було зареєстровано 1 197 317 хворих на ЦД. Проте, фактична його поширеність утричі-вчетверо вища. Згідно зі звітом Центру медичної статистики МОЗ України, у 2014 році зареєстровано 87 184 хворих, які потребують інсулінотерапії.

Аналогічною є ситуація і у Львові: у 2014 році у місті зареєстровано всього 17 453 особи (17 225 дорослих, хворих на ЦД (2,8% дорослого населення), та 228 дітей). Вперше у 2014 році такий діагноз встановлено 1995 дорослим та 38 дітям. Інсулінозалежним цукровим діабетом страждає 2061 хворий; вперше почали отримувати інсулін у 2014 році – 186 хворих.

Відповідно до даних світової статистики, кожні 13-15 років кількість людей з ЦД подвоюється. Кожних шість секунд світ втрачає людину, хвору на ЦД; кожних 6 секунд реєструється два нові випадки захворювання на ЦД. 

З огляду на актуальність питання, управління охорони здоров’я дев’ятий рік поспіль проводить кампанію з профілактики та раннього виявлення цього серйозного захворювання у мешканців міста.  Акція супроводжувалась інформаційною та медійною підтримкою.

Цукровий діабет (ЦД) – це група захворювань, що характеризується гіперглікемією (підвищеним рівнем глюкози в крові), яка є наслідком дефектів секреції інсуліну, дії інсуліну або обох цих чинників. Інсулін – це білковий гормон, що виробляється підшлунковою залозою, саме він доставляє глюкозу в клітини організму для задоволення їх потреб.

При дефіциті інсуліну або нечутливості до нього тканин, рівень цукру в крові високий, проте в клітини він не надходить. Хронічна гіперглікемія при ЦД супроводжується ураженням різних органів та систем, зокрема очей, нирок, нервової системи, серця та кровоносних судин.

ЦД ділиться на два основні типи: інсулінозалежний (перший тип) і інсулінонезалежний (другий тип). При першому типі ЦД підшлунковою залозою виробляється недостатньо інсуліну. Тому основним методом лікування є ін'єкції інсуліну. Поширеність ЦД 1 типу становить від 10 до 15% всіх випадків ЦД. Найчастіше виникає в дитячому або підлітковому віці з швидким розвитком ускладнень на тлі декомпенсації вуглеводного обміну.

Діабет другого типу становить від 85% до 90% усіх випадків ЦД у дорослого населення і найчастіше проявляється серед осіб, старших 40 років, як правило, виникає на тлі ожиріння або нездорового харчування. При ЦД другого типу інсуліну виробляється достатньо, але клітини організму стають до нього малочутливі. У переважній більшості випадків цей тип діабету терапії інсуліном не потребує.

ЦД – складне хронічне і на сьогодні невиліковне захворювання, має безліч ускладнень. Саме виникнення ускладнень призводить до інвалідності й передчасної смертності. 

Відтак, раннє виявлення підвищеного рівня глюкози в крові та вчасно розпочате лікування, здоровий спосіб життя, раціональне харчування та подальший систематичний суворий контроль за показниками глюкози крові знижує ймовірність виникнення, зокрема, таких ускладнень, як ниркова недостатність, сліпота, гангрена нижніх кінцівок. 

Шановні львів’яни! Управління охорони здоров’я просить звернутися в поліклініку, виміряти рівень глюкози в крові. Це найбільш інформативний метод діагностики цукрового діабету. Нормальний рівень глюкози в крові – від 3,3 до 5,5 ммоль/л».

dailylviv.com

До теми

13:46 7 травня 2021 р.

Вертоліт ДСНС евакуював хворого з Самбірського району до Львова (відео)

7 травня, в рамках Єдиного аеромедичного простору, вертоліт ЄС-145 Єврокоптер доправив 54-річного чоловіка з гострим порушенням мозкового кровообігу для негайної допомоги з віддаленого населеного пункту Львівщини до обласного центру.

Рубрика: Медицина

12:41 7 травня 2021 р.

На Львівщині не виключають збільшення захворювань на ковід вже наступного тижня

На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що ситуація на Львівщині стабілізувалася, проте, після закінчення святкового періоду збільшилась мобільність населення, що може призвести до збільшення кількості захворювань вже наступного тижня.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу