Журналіст зі Севастополя презентував у Львові книгу «Церква на Майдані»

12:25 9 березня 2015 р.


Фото: gk-press.if.ua

Олексій Гордєєв опублікував 28 інтерв’ю-свідчень учасників Революції Гідності.

Як повідомив інтернет-портал «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України», у п’ятницю, 6 березня, у Львові відбулася презентація нещодавно виданої книжки журналіста Олексія Гордєєва «Церква на Майдані». У повідомленні також конкретизують: 

«Праця написана російською мовою, містить 28 інтерв’ю-свідчень учасників Революції Гідності. В основі – хронологічний виклад подій Євромайдану та Революції гідності від 21 листопада 2013 до 23 лютого 2014 року у переплетінні з спогадами учасників. Розповідає з презентації наш кореспондент Ніна Поліщук:

За словами автора, ця книга про Майдан буде особливо цікавою для російськомовних читачів, а зокрема – для жителів Криму та Донбасу. Олексій Гордєєв також зауважив:

«Оскільки сам я родом із Севастополя, то чудово розумію, які моменти в книжці викликали б скепсис серед місцевого населення. Тому писав, враховуючи те, що мої читачі будуть насторожено ставитися до подій революції.

Більш того, потенційні читачі, скоріш за все не цікавилися революцією як такою, тому вони можуть мати багато стереотипів, нав’язаних російськими медіями. Ось для чого книга не просто написана російською мовою, але й вкінці додаток – 350 покликань на джерела, які писали про Майдан російською, українською та англійською мовою».

Книжка головно складається зі свідчень християн-протестантів, які або організовано, або власними зусиллями брали участь у Майдані, починаючи від роздавання канапок і закінчуючи духовною і психологічною підтримкою. До прикладу, автор наводить історію, коли віруючі однієї з протестантських церков роздали, за їхніми підрахунками, 1 200 000 Євангелій від Йоана.

Вони були вражені тим, як швидко і охоче люди розбирали Святе Письмо, ніби не маючи його вдома. Волонтери були свідомі того, що, вірогідно, деякі люди беруть книгу як сувенір, але вони вірили, що рано чи пізно той «сувенір» стане у пригоді.

Серед інших книжок, які вже видані про події Майдану, автор порушує тему не тільки участі Церкви в революційних подіях України, він звужує оповідь до конкретної участі різних протестантських церков. Олексій пише про протестантів не тільки тому, що сам належить до них, але і тому, що так можна, за його словами, краще охопити тему:

«Якби я писав про християн взагалі, то потрібно було б не 28 інтерв’ю, а 128! Тому ця книга може бути поштовхом до того, щоби інші конфесії теж детальніше описали свою роль на Майдані.

Та зацикленість на конфесіях – це не мета! Головне, що без християн, які брали участь у революції, була б не Небесна сотня, а Небесна тисяча. Ця книга важлива для просвітництва тих, хто не був причетний, що Майдан – це не територія гріха, але територія єдності».

Наступні презентації «Церкви на Майдані» будуть в Острозі, Рівному та Кривому Розі. Планують розповсюджувати книжку і в Криму чи в Росії. Її хочуть перекласти на українську та німецьку мови і представити цього річ на Форумі видавців у Львові».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу