Завтра в Дрогобичі на Львівщині поховають легендарного скрипаля Альфреда Шраєра

15:05 30 квітня 2015 р.


Фото: maydan.drohobych.net

Сьогодні, 30 квітня, до Дрогобича прибула труна з тілом померлого у Варшаві легендарного музиканта.

Київська газета «День» повідомила в четвер:

«Сьогодні, 30 квітня, до Дрогобича прибула труна з тілом померлого у Варшаві легендарного музиканта Альфреда Шраєра. Він вважав себе останнім корінним євреєм Дрогобича, пишався тим, що навчався у класі, в котрому викладав геніальний Бруно Шульц, і не дожив кілька днів до свого 93-річчя.

Домовина виставлена для прощання у синагозі. Похорон відбудеться завтра, 1 травня. Останній прихисток Альфред знайде поруч із дружиною.

На прощальну церемонію очікують прибуття Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Києві та Генерального Консула РП у Львові. Генеральний Консул РП у Львові Ярослав Дрозд висловив глибоке співчуття родині, близьким, друзям пана Альфреда та громаді Дрогобича з приводу смерті Шраєра – прекрасного музиканта, визначного діяча польської культури та учасника українсько-польсько-єврейського діалогу».

Натомість дрогобицька інтернет-газета «Майдан» розповіла:

«Сьогодні зранку до Дрогобича прибула труна з тілом померлого у Варшаві леґендарного артиста, хоронителя пам’яті міста нашого незабутнього Альфреда Беновича Шраєра, й краяни прощаються з паном Альфредом у синагозі, з котрою теж так багато пов’язано в житті світлої пам’яті визначного музиканта. Тут він неодноразово співав, знявся в приміщенні Хоральної синагоги в декількох  фільмах.

Як уже відомо, похорон призначено на перше травня, Розпочнеться він кадішем – поминальною молитвою о десятій годині.

Відтак поховають старожила, учня Бруно Шульца на цвинтарі на вулиці 22 січня, поруч із дружиною. Очікується прибуття на похорон Амбасадора Республіки Польща в Києві та Генерального Консула РП у Львові».

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу