Завтра у Львові стартує XIX Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

13:03 25 вересня 2013 р.

Фото до новини

Зокрема участь у ньому візьме Ніна Матвієнко.

Завтра, 26 вересня, у Львові стартує XIX Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який триватиме до 18 жовтня. Протягом цього часу в рамках його програми відбудуться 22 концерти, на яких виступлять у тому числі 25 запрошених з-за кордону музикантів.

Інформуючи про це, прес-служба Львівської міської ради пояснює, що цей фестиваль створено як арену для розширення музичного кругозору, а тому він завжди є святом для любителів яскравої, багатогранної, інноваційної, «контрастної» образами і просто красивої сучасної музики. Тим паче, що програма «Контрастів» – досить різноманітна й динамічна

А декілька тижнів майже щоденних концертів у рамках цього фестивалю– це своєрідна подорож для слухачів різними національними традиціями, часовими епохами, композиторськими світоглядами. Зокрема серед них – модернізм, авангард, постмодернізм, бароко, нова фольклорна хвиля.

За традицією фестивалю, окрему нішу в ньому посідають концерти-ювілеї як композиторів-сучасників, так і класиків музики XX століття. Цього разу відбудеться шість таких концертів: спільний ювілей батька й сина Нижанківських, де також читатимуть вірші Богдана Нижанківського, спільний ювілейний концерт музики сестер-композиторок Богдани Фроляк і Ганни Гаврилець за участю Ніни Матвієнко, концерт пам’яті Всеволода Задерацького, частина творів якого зазнала подібно трагічної долі, як у творів Василя Барвінського, авторські вечори Олександра Козаренка, Володимира Зубицького, а також концерт-ювілей Вітольда Лютославського.

Однією з тематичних ліній XIX «Контрастів» буде зіставлення в рамах одного концерту музики з різних епох. Організатори фестивалю запрошують також на два концерти «Від класики до сучасності», концерт «Щось нове для Львова», концерт «Дует Перуцьких на Контрастах» та інші концерти, в програмі яких «вестимуть між собою діалог» твори Йоганна-Себастяна Баха та Юрія Ланюка, Франца Шуберта та Кшиштофа Пендерецького.

На фестивалі пролунає й симфонічна музика у виконанні оркестру «K&K Philharmoniker». З оркестровою музикою «контрастуватимуть» сольні й камерні концерти – фортепіанний речиталь Павла Альбінського та концерт гітарної музики у виконанні Ференца Берната, концерт львівського ансамблю сучасної музики «ConstantY», концерт «Опера для флейти», в рамках якого звучатиме флейтова музика італійського композитора Сальваторе Шарріно, концерт-моноопера «Мистецтво вмирати» Вікторії Польової, а також концерт джазового дуету валторніста Аркадія Шилклопера та піаніста Вадима Неселовського.

Осібну групу творять концерти, присвячені музиці певної національної традиції: іспанській (28 вересня), чеській (6 жовтня), азербайджанській (13 жовтня). Кожен із концертів відбуватиметься під керівництвом диригента із відповідної країни. Серед гостей цьогорічного фестивалю – диригенти Вісенте Аріньйо (Іспанія), Фахраддін Керімов (Азербайджан), Ондржей Врабец (Чехія), Брайан Шкембрі (Мальта), Георг Майс (Німеччина); композитори Майкл Пепа (Канада), Мохамед Саад Баша Реяд (Єгипет), піаніст та композитор Хуан Антоніо Сімарро (Іспанія), піаністи Мірослав Гербовскі (Польща), Бадалбейлі Фархад Шамсі огли (Азербайджан), Еріка Кріно (Канада); скрипалька Линн Куо (Канада), флейтист Ганс Балмер (Швейцарія), гітарист Ференц Бернат (Угорщина), дует Марії та Романа Перуцьких (скрипка та орган, Польща), скрипаль Якуб Якович (Польща), саксофоніст Дітер Крауз (Німеччина), бас-баритон Руперт Бергман (Австрія).

Основний блок концертів відбуватиметься у Концертному залі ім. С. Людкевича, який доповнюватимуть концерту Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, Костелі Святого Лазаря, Будинку органної та камерної музики, а також у Першому українському театрі для дітей та юнацтва.

dailylviv.com

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів