Завтра у львівському театрі імені Марії Заньковецької виступатимуть на одній сцені поети-«вісімдесятники»

23:56 9 травня 2015 р.


Фото: dyskurs.com.ua

У неділю на одній сцені вперше зустрінуться й читатимуть власні вірші Юрій Андрухович, Костянтин Москалець, Віктор Неборак, Василь Герасим’юк, Наталка Білоцерківець, Юрій Буряк, Ярослав Довган, Олександр Ірванець, Іван Малкович, Петро Мідянка, Людмила Таран, Тарас Федюк і Володимир Цибулько.

У неділю, 10 травня, у львівському Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться унікальна подія – представники легендарного покоління поети-вісімдесятники вперше зустрінуться на одній сцені та читатимуть власні вірші. Учасники заходу: Юрій Андрухович, Костянтин Москалець, Віктор Неборак, Василь Герасим’юк,Наталка Білоцерківець, Юрій Буряк, Ярослав Довган, Олександр Ірванець, Іван Малкович, Петро Мідянка, Людмила Таран, Тарас Федюк, Володимир Цибулько. Зокрема, Віктор Неборак розповів про ґенерацію «вісімдесятників» та майбутній захід:

«Українським поетам-вісімдесятникам пощастило. Вони дебютували в найбільшій і, здавалося, наймогутнішій країні, і – без обов´язкових подячних од. Їх визнали їхні славетні попередники-шістдесятники, офіційні і неофіційні. На них взорувалися наступні покоління поетів, що формувалися вже в позацензурних умовах незалежної Україні.

Метафористи і ритористи, неомодерністи і постмодерністи, міфологісти та експериментатори, поети-вісімдесятники створили нову українську літературу, працюючи в усіх можливих і неможливих жанрах, включно з пісенними і кінематографічними. Ніхто з них не емігрував, хоча подорожували вони багато. Ніхто з них не покинув літературу, хоч вірші часто поступалися місцем прозі.

Вони повернули літературі право бути найперше літературою, а не додатком до політики чи будь-якої ідеології. За це довелося заплатити дорогу ціну – відмовитися від сотень тисяч читачів, які звикли до того, що поезія – це та чи та заримована ідеологічна доктрина. Та їм вдалося знайти свого нового відданого читача, готового з ними співпереживати і співмислити.

Ми побачимо цього читача – себе! – в театрі імені Марії Заньковецької 10 травня 2015 року і переконаємося, що нас вже немало, а отже – обітована Україна зростає і міцніє в нас і довкола нас. Слава Україні! Героям слава!» 

Захід модерують Соломія Чубай та Віктор Неборак. Початок – о 18:00. Квитки в касах театру імені Марії Заньковецької та на «Дзизі». Вартість квитків: 50-120 грн».

Про це повідомило сьогодні, 9 травня, інтернет-видання «Буквоїд».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу