Завтра о 13.00 у Львові вшановуватимуть отця Омеляна Ковча

22:05 24 березня 2015 р.


Фото: vk.me

25 березня священики Центру військового капеланства УГКЦ відслужать біля хреста у подвір’ї Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» панахиду до 71-х роковин загибелі у нацистському концтаборі Майденек отця Омеляна Ковча.

У середу, 25 березня, о 13.00 біля хреста у подвір’ї Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького»  священики Центру військового капеланства УГКЦ відслужать панахиду до 71-их роковин загибелі у нацистському концтаборі Майденек о. Омеляна Ковча. Свою мученицьку хресну дорогу до концтабору смерті під Любліном отець Омелян Ковч розпочав в ув’язненні у сумнозвісній тюрмі на Лонцького у Львові, де під час нацистської окупації розташовувався слідчий ізолятор гестапо.

Омеляна Ковча гестапо арештувало навесні 1943 року за надання допомоги євреям. В ув’язненні він таємно продовжував свою священицьку діяльність.

Отець Омелян Ковч беатифікований 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Божественної Літургії у візантійському обряді за участю папи Івана Павла ІІ. 24 квітня 2009 блаженний Омелян Ковч був проголошений покровителем пастирів Української греко-католицької церкви.

27 квітня 2009 з Майданека в Одесу був доставлений прах, що залишився від безлічі спалених нацистами людей. Через те, що неможливо було знайти справжні мощі блаженного Омеляна Ковча, керівництво УГКЦ ухвалило рішення вважати цей прах мощами блаженного мученика.

Про це повідомили сьогодні, 24 березня, на сайті Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу