Завтра й у неділю у Львівській філармонії – концерти віртуозів на підтримку поранених бійців

16:55 29 травня 2015 р.


Фото: Львівська обласна філармонія

30-31 травня в рамках XXXIV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» проведуть благодійний концерт «Благодійність для миру».

У суботу, 30 травня, й у неділю, 31-го, на ХХХІV Міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози» у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт «Благодійність для миру». Київський симфонічний оркестр та хор виконають два масштабні твори українською мовою. Благочинні концерти колективу під диригуванням канадського диригента Веса Дженсена проведуть із метою фінансової допомоги пораненим бійцям АТО, які проходять лікування у Львівському військовому госпіталі.

У суботу, 30 травня, о 16:00 прозвучить ораторія для солістів, хору й оркестру Йозефа Гайдна «Створення світу». Лібрето ораторії за основу має текст із сьомого розділу поеми Джона Мільтона «Втрачений рай» – одного із найвизначніших поетичних творів в історії людства.

У неділю, 31 травня, о 15:00 прозвучить ораторія для солістів, хору й оркестру Георга Фрідріха Генделя «Месія», твір, що став визначальним у цьому жанрі. Масштаб ідей та засобів цих двох музичних полотен справді вражає, як і епічність творів. 

Київський симфонічний оркестр та хор було засновано Роджером Макмерріном 1993 р. За часів СРСР великі християнські шедеври та інші класичні твори заборонялися, редагувалися  або замовчувалися. КСОХ познайомив слухачів у Києві  та поза його межами з перлинами духовної музики Генделя, Баха, Гайдна, Моцарта, Бетховена, Брамса, Мендельсона, Пуленка, Воан-Вільямса, Бріттена і Бернстайна.

З 2006 року канадець Вес Дженсен став головним запрошеним диригентом КСОХ. Тоді він представив у Києві ораторію «Створення світу» Гайдна. Під орудою пана Дженсена колектив виконав низку творів, серед яких – Меса сі мінор Баха, «Месія» Генделя, «Dixit Dominus» Генделя, «Коронаційна меса» Моцарта, Меса до мажор Бетховена, «Ілля» та «Хвалебний гімн» Мендельсона, «Te Deum» Брукнера, «Магніфікат» Паттерсона і кілька різдвяних програм. Колектив також дав кілька концертів під назвою «Молитва за Україну».

Київський симфонічний оркестр і хор добре відомий у Києві своїми вагомими програмами допомоги сиротам, вдовам, переселенцям і жертвам війни. Співаки відвідують поранених у госпіталі. Вони беруть участь у щотижневих заходах, які наповнюють радістю й наснагою родини переселенців – і дітей, і дорослих.

Київський симфонічний оркестр і хор зараз допомагає Львівському військовому госпіталю. Заради фінансової допомоги у лікуванні поранених, які там перебувають, артисти і влаштують концерти у Львівській обласній філармонії. Концерти відвідають військові, які перебувають на лікуванні в госпіталі, а також учасники АТО.

Про це повідомили сьогодні, 29 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу