З музикантами оркестру філармонії укладатимуть контракти на 1-3 роки

22:13 25 січня 2017 р.

Щоби потрапити працювати до симфонічного оркестру, музиканту треба навчатися 16 років. Одинадцять років у музичній школі та п’ять у консерваторії.

Про це сьогодні, 25 січня, під час прес-зустрічі на тему «Нове обличчя Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та його нові проекти», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив концертмейстер групи скрипок Олександр Божик.

І ще донедавна музикант, якому пощастило влаштуватися на роботу до оркестру філармонії, міг пропрацювати там все життя, нічого не змінюючи.

- У нас є концертмейстер других скрипок Любомир Михайлович Глібович, який дуже давно там працює. Я ще вчився у четвертому класі, а він уже працював у цьому оркестрі років сорок, напевно. І досі працює. Він чудово володіє скрипкою, він – титан нашого оркестру, - розповідає Олександр Божик.

На думку головного диригента цього оркестру Тараса Криси, дуже важливо, аби молодим музикантам було в кого переймати досвід.
- Досвід – це те, що не купиш. А він – дуже важливий. Молоді музиканти, які приходять в оркестр, беруть цей досвід від старшого покоління. Тим і добрий оркестр, що в ньому триває постійна передача досвіду молодим від старших. Колись і я прийшов молодим в оркестр і набирався досвіду від тих, хто грав там вже 20-30 років, - каже він.

Але зараз змінюється законодавство і з усіма музикантами будуть укладати контракти на термін від одного до трьох років. Тому очікуємо, що склад симфонічного оркестру Львівської філармонії буде омолоджуватися.

- Раз на три чи п’ять років всі музиканти оркестру проходять переатестацію. Стають перед художньою радою, грають і підтверджують свою кваліфікацію. Якщо хтось постійно працює над собою, то художня рада може рекомендувати цього музиканта на вищу категорію. А якщо хтось став гірше грати, то рада рекомендує заміну, - говорить Олександр Божик.

За його словами, за рік до симфонічного оркестру приходить лише двоє-троє нових музикантів.
- У оркестрі – сто осіб. Всі вони вже злагоджені та зіграні. І якщо ми поміняємо велику частину, то це буде дуже боляче, - вважає Тарас Божик.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу