Виставка «Придумане місто» триватиме у Львові чотири тижні

23:54 7 червня 2017 р.


Фото: Роман Балук

Сергій Міхновський демонструє у галереї «Зелена канапа» не лише свої полотна, а й автентичні старовинні предмети побуту.

У мистецькій галереї «Зелена канапа» розгорнули виставку художника Сергій Міхновського «Придумане місто». Автор експозиції – архітектор за освітою, і, як зазначають організатори показу, якнайкраще розуміє важливість та відповідальність щодо збереження архітектурного середовища. 

Організатори експозиції анонсували її так: «Часто називаємо найкращі зразки містобудування  золотою спадщиною. У містах, вигаданих Міхновським, архітектура набуває золотого наповнення у буквальному сенсі цього слова – всі живописні полотна містять в собі фрагменти покриття золотою поталлю (листи металів чи сплавів, які імітують золото». 

У галереї «Зелена канапа» розповідають, що історія «роботи з золотом» у Міхновського давня. Майже 20 років тому, ще 1999-го, відбулася виставка «Золоті гори», після котрої листкове золото присутнє чи не у кожній роботі художника.

Сергієві Міхновському – 56 років. Народився, живе і працює у Львові. Випускник архітектурного факультету «Львівської політехніки». Займається малярством, графікою, інсталяціями. Член Національної спілки художників України, член спілки «Клуб українських митців», Міжнародної асоціації художників США.

Брав участь у колективних виставках у рідному Львові, також – у Києві, Санкт-Петербурзі, Таллінні, Варшаві, Кракові, Манчестері, Белграді, Мілані, Пізі, Калгарі, Едмонтоні, Сієтлі, Токіо тощо. Мав 18 персональних виставок – як в Україні, так і за кордоном.

Був куратором арт-проектів – «Гроші, гроші…» (перша в Україні міжнародна акція пошт-арту), «7 на 1» (пам'яті Andy Warhole-а) та «Два в одному» (тандемне малярство). Твори Міхновського зберігаються у музейних та приватних колекціях понад 20 країн.  

Куратор виставки, мистецтвознавець Олеся Домарадзька, розповіла: «Експозицію «Придумане місто» Сергій Міхновський присвятив містам.  Це зібраний образ провінційного затишного міста, трішки ностальгічного, яке надихає і справді може називатися золотим. Тут все за Фрейдом. Сергій – міська людина, архітектор за освітою, і ця виставка проявила його суть, те, що живе всередині нього давно – любов до архітектурного середовища та урбаністичної спадщини».

Міста Міхновського, хоча майже повністю вигадані, все ж містять у собі зображення будівель різних міст, у яких побував художник і які його надихнули. На полотнах – польські, італійські, німецькі, данські, угорські міста та українські – Свірж, Жовква і Львів.

Ще одна частина виставки – зібрані Міхновським автентичні старовинні предмети побуту: годинник, праска, кавомолка, ножиці, терези, цвяхи і навіть цегла, «позолочені» художником. Виставку «Придумане місто» в арт-просторі «Зелена канапа» відкрили вчора, а оглянути її можна до 2 липня.

Про це повідомили сьогодні, 7 червня, в часописі «День».

dailylviv.com

До теми

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

18:04 29 липня 2021 р.

ВВ, Василь Зінкевич, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза: Славське готується до музичного гастрофестивалю

31 серпня - 1 липня Славське фестивалить. Буде українська музика 70-х та сучасні хіти. Хедлайнери головної сцени на Співочому полі - ВВ, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу