Владики УПЦ МП домовляються про перехід до ПЦУ, – архієпископ | Новини Львова

Владики УПЦ МП домовляються про перехід до ПЦУ, – архієпископ

15:45 11 січня 2019 р.

  • 0
Парафія і настоятель храму апостолів Петра і Павла у Жовкві вже перейшли до Православної церкви України

Парафія і настоятель храму апостолів Петра і Павла у Жовкві вже перейшли до Православної церкви України
Фото: radiosvoboda.org

Архієпископ Української православної церкви у США Даниїл Памфільський вважає, що ближчим часом вагома частина УПЦ МП перейде до нової церкви.

Українська служба «ВВС» опублікувала інтерв’ю з архієпископом УПЦ у США Даниїлом Памфільський, якого Вселенський патріарх призначив торік екзархом в Україні для підготовки автокефалії та створення помісної церкви. Відтак, наведемо принаймні частину цього інтерв’ю:

– Що було найскладнішим у вашій чотиримісячній роботі екзарха Вселенського патріарха в Україні?

– Знайти контакти з ієрархами, з представниками УПЦ на той час Московського патріархату. Не було жодних проблем з наведенням контактів з духовенством колишніх УПЦ КП і УАПЦ, але представники УПЦ МП мали вказівки, які прийшли з Москви – їм було заборонено виходити з нами на контакт.

Проте коли, попри заборону спілкуватися, вони таки йшли з нами на зустріч, ми повинні були знайти, як і де зустрітися, щоб не створити умов, коли б їх могли покарати за спілкування з нами. І, з іншого боку, щоб не створити передумови для звинувачень нас у втручанні у внутрішні справи їхньої церкви. Це було найбільше переживання.

– Зі скількома ієрархами Московського патріархату вам вдалося зустрітися?

– З нами зустрілися 18 ієрархів.

– Які у вас враження після зустрічей з ними?

– Більшість з них були і, мені здається, по сьогодні готові зробити крок, щоб влитися в нову помісну українську православну церкву. Їхня найбільша пересторога була: що станеться з нами? Яке покарання, які санкції на нас будуть накладені? Те, що сталося з владиками Симеоном і Олександром зараз (УПЦ МП заборонила у священослужінні двох ієрархів, які взяли участь у об'єднавчому соборі та влилися до ПЦУ. – Ред.), – саме того вони боялися.

І попри те, що ми їм гарантували, що Константинополь захистить їх, не залишить з церковними санкціями і так далі, вони все одно хотіли побачити, коли цей процес дійде до кінця. Томос буде, казали вони, – і тоді ми почнемо робити якісь радикальніші кроки з нашим духовенством.

Друга річ – ми це мусимо також розуміти – архієрей без свого духовенства і мирян не є повноцінним архієреєм. Їм потрібно було працювати з їхніми священиками, деканами, мирянами, щоб не створити якихось перешкод, які могли виникнути на місцях.

– У вас є відчуття, що ближчим часом вагома частина УПЦ МП перейде до нової церкви?

– Думаю, що так. Ідуть переговори. Архієреї, які були з нами на зв'язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Епіфанієм, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ всіма своїми єпархіями чи частинами цих єпархій. З іншого боку, є велика противага – йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:40 5 липня 2020 р.

На найдавнішому експонаті у музеї під відкритим небом замінять 50 тис ґонт

У Музеї народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького розпочались реставраційні роботи із заміни ґонти на храмі Премудрості Божої. Підготовка до цих робіт тривала декілька років, а вже за кілька місяців церква буде мати оновлений вигляд.

Рубрика: Культура

23:22 3 липня 2020 р.

Яворівська забавка та яворівський пиріг до кінця року можуть потрапити до реєстру нематеріальної культурної спадщини України та ЮНЕСКО

Львівська ОДА ініціювала присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини яворівській забавці та яворівському пирогу.

Рубрика: Культура

19:17 3 липня 2020 р.

Міський голова Львова порушив масковий режим і може бути оштрафований

Це сталося під час зустрічі міського голови Львова Андрія Садового у Ратуші зі знімальною групою фільму за романом Кузьми Скрябіна «Я, „Побєда“ і Берлін» (на світлині).

Рубрика: Культура