Владики здійснили у Львові чин освячення води

15:35 19 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: oblrada.lviv.ua

У п’ятницю, 19 січня, на свято Богоявлення, на площі Ринок у Львові відбувся традиційний щорічний чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста.

Про це повідомили сьогодні, 19 січня, в прес-службі Львівської міськради, де також запевнили: «У цьогорічному освяченні води взяло участь духовенство Української греко-католицької церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Української православної церкви, Вірменської апостольської церкви, Римо-католицької церкви та протестантських церков».

Молитву очолив владика Андрій Рабій, єпископ помічник Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, який зазначив: «Наша львівська громадо, гості нашого чудового міста Львова, я вас усіх вітаю. Сьогодні ми тут зібрались, щоб освятити воду. Це чудове, надзвичайне свято. 12 днів тому ми святкували пришестя Ісуса. Сьогодні ми його вітаємо, як чоловіка, що виходить на свою місію – проповідувати добру новину, про спасення нас з вами, таке для нас бажане і потрібне. Це надзвичайне свято. Ми це свято також називаємо Богоявленням, бо Бог нам явився, щоб нагадати, що він про нас не забуває, що він з нами».

Владика Андрій Рабій також запевнив: «Зрозумійте, народе, що з нами є Бог. Перед тим люди знали Бога як Бога Отця. Але ніхто не знав за другу особу. Це велика радість, що Бог явився нам, він один Бог, але у трьох особах. Їх єднає та любов, що вони мають, бо Бог є любов. Якщо є любов, там нема чвар, там присутнє добро і доброта. Ми, люди, сотворені на образ Божий. Ми усі маємо не тільки розум, душу, але і те бажання, щоб ми всі були разом. Ми – суспільні істоти, ми потребуємо бути разом, бути у єднанні. Бог нас тут разом зібрав, щоб ми знов повторили те чудо, що сталось дві тисячі років тому на ріці Йордані».

Владика Андрій Рабій також зазначив: «Нас єднає молитва. Наша чудова українська нація – ми також усі поєднані, ми разом. Це нас єднає – наша культура, земля, традиції. Ми стільки всього маємо, що є одне. Нам треба єднання. Це треба плекати кожного дня. Ми всі пам’ятаємо Андрея Шептицького. Рідна хата для нього була саме Україна. Він багато говорить про те, що треба плекати єдність і єднання у нашому народі. Народ є єдиний тоді, коли стає монолітом, коли думкою і серцем є одним, тоді ми є сильні, тоді ми можемо осягнути багато чого. Наша нація має чудову історію. Ті Йорданські свята є цінними, бо ми можемо пригадати те, що нас єднає – віра у Бога і наша батьківщина».

Натомість митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Димитрій (Рудюк), запевнив: «Я хотів би звернутися до вас із словами подяки за те, що ви сьогодні зібралися на цій площі Ринок для того, щоби освятити воду, яку наш народ називав богоявленською, хрещенською, святинною, і дуже побожно до неї відносився. На річці Йордані десь так само приблизно було зібрано людей, коли проповідував Іоан Предтеча. Ці люди не знали, про кого він проповідував – він закликав до покаяння і казав, що гряде велика людина. І ось одного разу він серед цього натовпу людей в далині побачив Ісуса Христа і сказав: ось Агнець Божий!».

Владика Димитрій також зазначив: «Прекрасно в церковних піснеспівах цей день описано: «Вчора ми Тебе бачили в яслах покладеного, а сьогодні бачимо Тебе на Йордані, що охрещується». Прекрасно сказано, і в цих словах велика тайна пришестя у світ Сина Божого, Ісуса Христа. Я вас щиро вітаю вас усіх і дякую владиці Андрію. Набирайте цю воду, кропіться нею, споживайте її, зберігайте її – вона має велику святиню в собі. Христос охрещується! В річці Йордані!».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів