«Віртуози Львова» шукають меценатів, щоби купити скрипки, альти та віолончелі українського майстра

19:34 23 січня 2017 р.

Український скрипковий майстер Мирослав Пуцентела створив для оркестру «Віртуози Львова» колекцію інструментів. Проте через фінансову скруту музикантам довелося повернути ці інструменти майстрові.

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-зустрічі з академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив засновник та головний диригент оркестру '»Віртуози Львова», народний артист України, професор Сергій Бурко.

- Буквально вчора я йому частину цих інструментів відвіз. Тому що ані держава, ані керівництво не спромоглися нам допомогти, аби ми могли придбати цю колекцію. Хоча вартість цих інструментів не є вже й такою високою. Скрипка, якщо не помиляюся, коштує близько чотирьох тисяч доларів, - каже він.

За його підрахунками, загальна вартість цієї колекції може сягати до 60-80 тисяч доларів.

Музикантам оркестру «Віртуози Львова» вже вдалося випробувати ці інструменти. Вони звучали на окремих концертах у Львов та в польських містах. Критики висловлювали своє захоплення. Проте меценатів, які би зголосилися допомогти музикантам, наразі не знайшлося.

Доцент кафедри духових інструментів Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, кандидат мистецтвознавства Володимир Старко зауважив, що найдорожчим інструментом в оркестрі буває фагот. Його особистий інструмент коштує 6,5 тисячі євро. Однак, про такі інструменти поки що мова не йде.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу