«Віртуози Львова» шукають меценатів, щоби купити скрипки, альти та віолончелі українського майстра

19:34 23 січня 2017 р.

Український скрипковий майстер Мирослав Пуцентела створив для оркестру «Віртуози Львова» колекцію інструментів. Проте через фінансову скруту музикантам довелося повернути ці інструменти майстрові.

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-зустрічі з академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив засновник та головний диригент оркестру '»Віртуози Львова», народний артист України, професор Сергій Бурко.

- Буквально вчора я йому частину цих інструментів відвіз. Тому що ані держава, ані керівництво не спромоглися нам допомогти, аби ми могли придбати цю колекцію. Хоча вартість цих інструментів не є вже й такою високою. Скрипка, якщо не помиляюся, коштує близько чотирьох тисяч доларів, - каже він.

За його підрахунками, загальна вартість цієї колекції може сягати до 60-80 тисяч доларів.

Музикантам оркестру «Віртуози Львова» вже вдалося випробувати ці інструменти. Вони звучали на окремих концертах у Львов та в польських містах. Критики висловлювали своє захоплення. Проте меценатів, які би зголосилися допомогти музикантам, наразі не знайшлося.

Доцент кафедри духових інструментів Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, кандидат мистецтвознавства Володимир Старко зауважив, що найдорожчим інструментом в оркестрі буває фагот. Його особистий інструмент коштує 6,5 тисячі євро. Однак, про такі інструменти поки що мова не йде.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

15:32 17 червня 2022 р.

Польське радіо розпочинає шестигодинне мовлення українською мовою

Щоденні передачі Української редакції Польського радіо для закордону видовжаться з чотирьох до шести годин. Програма транслюється з Варшави українською мовою як Польське радіо для України

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу