Відсьгодні у Львові триватиме фотовиставка «Гіркий полин Чорнобиля»

15:54 20 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Йосип Марухняк

У Палаці мистецтв експонують 50 роботи Наталії Ратушної.

20 квітня у Львівському Палаці мистецтв відкривається фотовиставка львівської фотохудожниці Наталії Ратушної «Гіркий полин Чорнобиля», присвячена сумній даті в історії України – 30-літтю Чорнобильської трагедії. Фотохудожниця побувала у «зоні відчуження» і на власні очі побачила й відчула біль тої землі, яку тридцять років тому знищив «мирний» атом.

Квітуче Полісся перетворилося на запустілу й небезпечну зону, де й сьогодні зашкалюють дозиметри. Попри це, цей край живе своїм життям, що й намагається показати своїми світлинами Наталія Ратушна, яка розповіла:

«Коли приїжджаєш до Чорнобиля, то відчуваєш себе часточкою механізму, який можна назвати свідомим туризмом. Цей вид туризму заперечує страх і біль або намагається їх подати у смішному вигляді. У роті з’являється присмак металу, а в носі починає пекти… 

На трагедії тепер заробляють гроші, багато грошей. 15 000 туристів у рік – це сьогоднішній Чорнобиль в туристичній  версії. А в реальності – цезій ховається під верхнім шаром грунту і підживлює коріння посівів, городніх овочів, лісових ягід і грибів. 

Взимку хати обігріваються дровами, заготовленими в радіоактивно забрудненому лісі, влітку діти бавляться на радіоактивному пісочку, їдять продукти, які провокують внутрішнє зараження… Тут гарно, спокійно і … моторошно. Як у проклятому раю».

Побачене і пережите художниця передає у своїх світлинах, де поєднана звичайна фотографічна  документалістика і фантазія, яка навіює асоціації. У багатьох моментах грає сама колористика подачі. Роботи своєрідні, цікаві, видно творче обличчя художниці і репортера.

На виставці – п’ятдесят вишуканих робіт, у яких автор переосмислює побачене , передає  свій суто авторський сюрреалізм. У багатьох моментах акценти зміщені на безлюдді цієї зони, хоча, життя там триває. «Гіркий полин Чорнобиля» – друга виставка Наталії Ратушної.

Про це повідомили сьогодні, 20 квітня, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів