У Вселенському патріархаті розпочали розгляд питання про надання автокефалії Українській церкві

12:24 18 липня 2016 р.

  • 0


Фото: vkpatriarhat.org.ua

Заяву українського парламенту Вселенському патріарху передано відповідній Синодальній комісії для належного вивчення.

Константинопольська Церква приступила до розгляду звернення Верховної Ради України щодо надання Українській Церкві автокефального статусу. Офіційний речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря, відзначив на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», що Священний Синод Константинопольського Патріархату, «розглянув заяву, подану українським парламентом Вселенському патріарху про надання автокефального статусу Української церкви, яка була передана відповідній Синодальній комісії для належного вивчення».

За словами владики Євстратія, це «очікуване рішення, яке формалізує подальшу роботу над питанням визнання автокефалії». Натомість заступник голови відділу зовнішніх церковних відносин УПЦ (Московського патріархату), протоієрей Микола Данилевич, відзначив на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», що, що рішення Константинополя є «гідним варіантом відповіді такій серйозній структурі як Верховна Рада України».

Він уточнює, що в тексті прес-релізу рішення Синоду Константинопольського Патріархату йдеться про «надання автокефального статусу Церкві України», тобто без прив'язки до конкретної конфесії.  Спікер ВЗЦЗ УПЦ (МП) вважає, що «Константинополю важливо бути в цьому процесі і зберегти для себе відкритим вікно можливостей «і допускає, що тепер» до нас в Україну можуть приїжджати делегації, комісії, представники для вивчення питання», яке може розглядатися дуже довго» – до тих пір, поки в результаті будь-яких об'єктивних обставин ми в Україні не знайдемо спільного рішення, яке з одного боку вирішить проблему розколу, а з іншого боку не призведе до розколу між Помісними Православними Церквами».

Про це повідомили на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

На Львівщині померли 54 пацієнти з коронавірусом

Прикордонники боряться з тютюновою пандемією

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу