У Відні пройшли «Дні культури Львівщини»

10:40 7 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

В облдержадміністрації запевнили: «Дні культури Львівщини у Відні стали знаковою подією, що сприятиме розвитку дружніх відносин між Україною та Австрією, утвердить позиції нашої держави як високорозвинутої культурної нації, яка має свої традиції, де ставлення держави до української літератури не залишається».

«Франковий проект «Дні культури Львівщини» представили у Відні», – повідомили сьогодні, 7 червня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Упродовж 4-5 червня департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації за сприяння посольства України в Австрії презентував у Відні програму «Дні культури Львівщини». Захід був приурочений Іванові Франку, рік якого оголошено в Україні.

Директор департаменту Христина Береговська урочисто відкрила захід та представила учасників програми, серед яких були франкознавець, заступник декана факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук Богдан Тихолоз та акторка Національного театру імені Марії Заньковецької, заслужена артистка України Олександра Люта. Христина Береговська наголосила: «Дні культури Львівщини у Відні стали знаковою подією, що сприятиме розвитку дружніх відносин між Україною та Австрією, утвердить позиції нашої держави як високорозвинутої культурної нації, яка має свої традиції, де ставлення держави до української літератури не залишається забутим минулим, а живе у кожному українцеві і зростає разом з ним». 

У рамках «Днів культури Львівщини» Богданом Тихолозом було прочитано інтерактивну лекцію з мультимедійною презентацією під назвою «Іван Франко – український Мойсей Австрійської Галичини». А Олександра Люта зіграла моновиставу львівського митця, лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка Романа Горака під назвою «Божевільна» про дружину Івана Франка – Ольгу Хоружинську. Також до уваги мешканців Відня було представлено архівно-документальну виставку творчих робіт під назвою «Franko Project» на основі матеріалів Львівського національного літературно-меморіального музею імені Івана Франка».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу