У центрі Львова реставрують сходи

16:54 24 жовтня 2016 р.


Фото: urban-project.lviv.ua

Балясини і частини, які автентичні і в кращому стані, реставратори відновлять, решту елементів виготовлятимуть із нового дуба.

Як повідомили сьогодні, 24 жовтня, в прес-службі міськради, вчора в будинку на проспекті Свободи, 33, де тривають реставраційні роботи з відновлення сходової клітки, демонтували нижній сходовий марш. У Німецькому товаристві міжнародного співробітництва «GIZ» пояснили: «Зазвичай саме нижня ділянка сходів найшвидше піддається руйнуванню – на неї йде велике навантаження під час експлуатації, а через підвальне приміщення сходам шкодить волога. За понад сотню років на цій сходовій деревина дуже прогнила, в багатьох місцях сходинки зламались, і сходи почали завалюватись всередину». 

При демонтажі всі частинки сходів нумерували, аби потім правильно зібрати докупи. Ті балясини і частини, які автентичні і в кращому стані, реставратори відновлять, решту елементів виготовлятимуть із нового дуба. Всі реставраційні роботи проходять в столярній майстерні ПАТ «Львів-Реставрація».

На період реставрації сходів для мешканців будинку у внутрішньому дворі було змонтовано тимчасові сходи.

 Реставрація сходової клітки проводиться в рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради та «Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit GmbH» («GIZ»). За минулі роки спільно з містом було фахово відреставровано три сходові – на площі Ринок, 5, на вулиці Театральній, 12 та на вулиці Левицького, 10.

Вибір цих об’єктів зумовлений тим, що мешканці проявили неабиякий інтерес до відновлення свого під’їзду, супроводжували всі реставраційні роботи та долучались фінансово. Більше про реставрацію сходової на проспекті Свободи, 33можна дізнатися за посиланням. тут: http://urban-project.lviv.ua/ua/news/~zavdyaky-fakhovij-restavracii-u-lvovi-vryatuyut-sche-odnu-istorychnu-skhodovu

dailylviv.com

До теми

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу