У трьох львівських храмах розпочнуть реставраційні роботи (відео)

16:03 4 серпня 2021 р.

Фото до новини

Цього року реставраційні роботи проводитимуть у ще трьох львівських культових спорудах.


Відео: ЛМР

Про це розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, пише DailyLviv.

Зокрема, йдеться про реставрацію даху у каплиці Трьох Святителів, що належить до ансамблю Успенської церкви на вул. Руській, 7. Відновлюватимуть дзвіницю храму Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Личаківській, 175 та підпірну стінку храму Климентія Папи на вул. Генерала Чупринки, 70.

«Роботи у каплиці Трьох святителів та у храмі Климентія Папи будуть завершені до кінця року, а дзвіниця церкви Покрови Пресвятої Богородиці буде перехідним об’єктом», - уточнила Лілія Онищенко.

Усі реставраційні роботи фінансуватимуть за рахунок коштів міського бюджету Львова.

«Ми по черзі реставруємо всі храми. Місто є головним драйвером реставраційних робіт, бо церковна громада сама фізично кошти не назбирає. Поступово – цього року у нас є три храми в роботі, наступного року будемо брати ще низку храмів у роботу. Були б лише кошти», - прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Також у цьому році Львів фінансуватиме реставрацію церков у селах, які ввійшли до міської територіальної громади. Зокрема, оголошено тендер на комплексну реставрацію дерев’яної церкви у с. Воля – Гомулецька, яка є пам’яткою архітектури національного значення. Крім того, місто дофінансує розпочаті минулоріч реставраційні роботи ще однієї пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви у с. Зарудці.

Нагадаємо, реставраційні роботи також тривають і в Гарнізонному храмі  свв. ап. Петра і Павла.Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів