У симфонічний оркестр Львівської філармонії взяли музикантів зі США

22:43 25 січня 2017 р.

Новий головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Тарас Криса пересадив артистів оркестру і запросив на посади концертмейстерів груп альтів та валторн музикантів зі США.

Про це сьогодні, 25 січня, під час прес-зустрічі на тему «Нове обличчя Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та його нові проекти», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розповів сам диригент.

- Тепер у мене перші скрипки зліва, а другі – справа. Це створює певний стереоефект. Тепер все звучить збалансовано. Тому що перші та другі скрипки грають антифонально, - каже він.

За словами концертмейстера групи скрипок Олександра Божика пересаджувати оркестрантів, це – дуже поширена європейська практика.
- Це дійсно дуже цікавий стереоефект. Можливо, ми не звикли до того. Але це дуже цікаво, - каже він.

Також цього року мав відбутися конкурс на посади концертмейстерів груп альтів та валторн. Але керівництво Львівської філармонії вирішило відкласти конкурс на рік. А натомість тимчасово запросити на ці посади закордонних музикантів.

- Я їх запросив з точки зору прагматизму. Думаю, що львівським музикантам буде цікаво грати з музикантами з іншого світу,

Запрошена валторністка зі США Ліна Хостетлер пояснила свою згоду переїхати тимчасово до України можливістю набути новий досвід.

- В мене ніколи не було досвіду грати в оркестрі, який дає концерти щотижня. І це дуже поважно мати в резюме роботу в такому оркестрі, - каже вона.

Її колега, альтист зі США Далтон Дейвіс зауважив. що скористався можливістю розширити свою зону комфорту.

Зараз музиканти-іноземці вивчають українську мову. Але вважають, що з колегами порозуміються і так. Тому що більшість термінів у музиці -італійського походження. Ці слова розуміє кожен музикант. 

Довідка

Тарас Криса народився в Києві у сім’ї професійних музикантів. Його батько, Олег Криса, є відомим скрипалем, учнем Давида Ойстраха. Його мати, Тетяна Чекіна, була піаністкою, а його дід, Павло Чекін, - тенором у Большому театрі в Москві.

Тарас Криса навчався в музичній школі ім. Гнесіних в Москві, а в 1989 році емігрував з родиною до США, де продовжив навчатися грати на скрипці і диригувати в університеті штату Індіана і Північно-Західному університеті. Вже дев'ять сезонів Тарас Криса є художнім і музичним керівником симфонічного оркестру у Лас-Вегасі (штат Невада).


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу