У Львові збирають на благодійній виставці-аукціоні ікон кошти на допомогу фронту

12:45 15 липня 2016 р.

  • 0


Фото: day.kyiv.ua

Автором більшості ікон, які експонують у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, є відомий український художник Лев Скоп.

У львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відкрилася благодійна виставка-аукціон ікон. Кошти, отримані від їх продажу, підуть на допомогу фронту. Зокрема – на придбання тепловізора для наших воїнів.

Автором більшості ікон, написаних на старовинній гонті з церкви святого Юрія в Дрогобичі, є відомий український художник Лев Скоп, який упродовж останніх двох років  активно займається волонтерством і допомагає фронту.  Лев Скоп уже більш ніж десяти років пише ікони на гонті.

Він вважає: «Така ікона має глибше духовне значення. Усе, що в церкві, – то святе: чи то дощечка, чи цеглинка. Я беру ту дошку і малюю ікону, і її уже не спалять. Та дошка, чи Гонта, матиме нове життя».

Отець Тарас Михальчук, який служить у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, зазначив: «З одного боку, це – матеріальна допомога, а з другої – люди, які придбають цю ікону, матимуть більше мотивації молитися за наше військо. Така виставка у нас відбувається вперше, але заходів чи різних благодійних акцій на допомогу воїнам чи дітям- сиротам було вже багато. Відомі митці малювали з дітьми ікони, картини і тут же ж їх реалізовували. Це допомагало здійснювати інші проекти».

І до цієї акції вже долучилося  чимало інших львівських художників, учні та приятелі Лева Скопа. Кожен день хтось приносить нову ікону, а львів’яни та гості міста їх активно купують – незважаючи на те, що українці катастрофічно збідніли, у перший день цієї виставки-аукціону було зібрано понад двадцять тисяч  гривень…

Ікони на старовинній гонті з церкви Юра в Дрогобичі, яка увійшла до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, уже зробили чимало добрих справ. Улітку 2015 року з виставки «Гонта», організованої в Народному домі в Києві Українським кризовим медіа-центром, придбали тепловізор.

За кошти від продажу гонт закуповували тактичне спорядження Збройних Сил України, національній гвардії та добровольцям, долучались до збору коштів на автівки та оптику, на медикаменти та лікування поранених. Маленькі іконки на гонтах оберігають наших хлопців на передовій і втішають поранених у госпіталях.

Про це повідомили в київському часописі «День».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу