У Львові заявили про провалену реформу суспільного телебачення

14:56 27 червня 2018 р.

Звільнення працівників та вивільнення приміщень – такою є реформа суспільного телерадіомовлення у Львові. Вивільнені приміщення пропонують для оренди. А місцевим журналістам не дали змоги на конкурсних засадах виготовляти власні програми.

Про це сьогодні, 27 червня, під час прес-конференції на тему: «Провал реформи суспільного мовлення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила волонтер, журналіст, громадський діяч Оксана Клим.

Нагадаємо, що 1 квітня більшу частину працівників телерадіокомпанії «Львів» (у народі – львівське телебачення) звільнили з роботи за скороченням. Офіційна версія – реформа державного телебачення. Наприкінці червня звільнені працівники констатували: «Реформа не відбулася». 

- Цієї весни до Львова на телебачення приїхав потужний менеджерський «десант» з Києва і нам пообіцяли, що регіональне телебачення буде публічним, відкритим для суспільства, в ньому буде місце для всіх – молоді, старшого покоління, для військових, для митців. Натомість сьогодні ми бачимо три години ранкового ефіру, які були і раніше; вечірню «Тему дня», яка теж була; та новинний блок, який повністю цензурується Києвом. Усі теми та сюжети узгоджують з «центром». Нічого нового на екрані ми не бачимо, - резюмує журналістка. 

Крім того, за її словами, творчому колективові пообіцяли провести конкурс на посади. Але насправді нічого не зробили. 

- Колектив цинічно розігнали. Оцих конкурсів, яких обіцялися, що буде чесно і справедливо, ми не бачили, - говорить Оксана Клим. 

Кандидат мистецтвознавства, заслужений журналіст України, театрознавець, авторка та ведуча авторських програм з питань мистецтва і театру на Львівському державному телебаченні Світлана Максименко зауважила за цей час занепад художнього мовлення на телебаченні. 

- Мені цікаво що відбувається зараз на телебаченні. Але коли до передачі запрошують головного режисера, щоби поговорити про прем’єру в театрі, а замість того питають, чому разом з ним не прийшла дружина і коментують це, то на такому рівні мені нецікаво за цим спостерігати. Я – викладач університету і навіть студентам першого курсу не дозволяю ставити такі запитання, - каже вона. 

Світлана Максименко наголошує, що тим професіоналам, які знали і вміли цікаво та фахово розповісти про мистецькі речі, показали на двері. 

- Нам нічого не пояснювали. Нам сказали, що ми – не професійні і нам треба йти вчитися. Я погоджуюся, що зміни потрібні були. Але вони повинні були робитися в абсолютно інший юридично та творчо організований спосіб, - вважає Світлана Максименко. 

Медіа-експерт, член секретаріату Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун зауважив, що так звана реформа суспільного телебачення – це змова певних політичних сил, щоби прибрати до рук управління важливою інформаційною галуззю і на цьому заробляти величезні кошти. 

- Те, що зараз є, це буде корпункт у Львові, - передбачає він. 

Звільнені працівники наголошують, що їхнє звільнення – протизаконне. 

- Будь-яка реорганізація, якщо вона заявлена, передбачає три відсотки скорочення. Нас скоротили на 70 відсотків, - каже Світлана Максименко. 

Одна зі звільнених працівниць Любов Янас розповіла, що відбувся лише перший етап конкурсів на програми, які нове керівництво суспільного запропонувало подавати для можливого залучення їх у мережу мовлення.

- Я уникла звільнення 1 квітня і пропрацювала ще два місяці. Моя пропозиція пройшла перший етап конкурсу. Другий мав відбутися у травні. Але конкурсів не було, - говорить вона.  

Василь Глинчак, який ще працює на півставки на суспільному телебаченні у Львові, каже, що конкурс відбувся тільки на посаду генерального продюсера. А ось всіх інших працівників добирали на запрошення цього продюсера. 

- А далі вона працевлаштовує своїх знайомих. Це – корупція, - каже він. 

З ним погодився Андрій Болкун.

- Коли йде скорочення кадрів, то першочергове право на працевлаштування мають ті, кого звільнили. Це – дуже істотно, - акцентував він. 

Член секретаріату Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України також сказав, що багато хто зі звільнених працівників звернувся до суду за захистом своїх прав.

Він також наголосив, що реформування державного телебачення було вимогою Євросоюзу, але – не першою вимогою у списку. Євросоюз вимагав від України побороти корупцію, змінити деяке законодавство. А те, що відбулося – звичайне окозамилювання. 

- Я передбачаю, що реформатори зчинять галас навколо цього. А потім скажуть: «Ми спробували, а в нас нічого не вийшло». І підуть реформувати щось інше, - каже Оксана Клим. 

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

10:48 2 червня 2021 р.

У суботу Львовом їздитимуть батяри на роверах

У суботу, 12 червня, відбудеться сьомий ретровелопроменад «Батяри на роверах». Організатори розширили програму, і цьогоріч запрошують містян на фестиваль міської культури.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу