У Львові завершують облаштовувати ще один простір

16:40 24 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

У міськраді запевнили, що на бульварі біля церкви Івана Хрестителя вже замостили тротуари плиткою.

У прес-службі ЛМР повідомили сьогодні, 24 листопада, що незабаром на вулиці Морозній у Сихівському районі Львова постане нове місце для відпочинку мешканців. На бульварі біля церкви Івана Хрестителя, уже замостили тротуари плиткою, облаштували додаткові пішохідні доріжки, встановили нові лавки та висадили дерева.

До 10 грудня там планують завершити капремонт дворів і внутрішньоквартальних доріг, а також встановити майже два десятки нових світильників. Як зазначила голова Сихівської районної адміністрації  Ірина Маруняк, громадський простір на вулиці Морозній має охопити велику територію біля двох шкіл, площею 2416 квадратних метрів.

Облаштування цього простору стартувало в липні 2016 року. Відтоді там замінили покриття тротуарів, встановили шість нових лавок круглої форми, влаштували три додаткові пішохідні доріжки, облаштували 11 нових клумб, у яких висадили 11 різних дерев. Як пояснив дендролог ЛКП «Інститут просторового розвитку» Орест Олеськів, таким чином проектанти намагались відійти від традиційного способу озеленення алей, коли скрізь висаджують однакові види дерев.

Він також розповів: «Кожне дерево тут є, певною мірою, екзотом. Тут немає традиційних дерев, які ми звикли бачити на вулицях чи в парках. В центрі простору – австрійська чорна сосна, яка є дуже пишною, на відміну від звичайної. Мешканці зможуть прикрашати її в новорічно –різдвяний період. Також тут є й квітучі дерева, скажімо райська яблуня, сакура скумпія, бузок. Серед інших цікавих дерев – платан, клен червонолистий, каштан бріоті, який цвіте рожевим цвітом, тис ягідний тощо».

На виконання усіх робіт витратили з міського бюджету 1,348 млн. гривень, а дерева профінансував один із мешканців району. Окрім цього, 250 тисяч гривень спрямовано на облаштування гранітних плит пам’ятного знаку для вшанування жертв Чорнобильської катастрофи.

Ще орієнтовно тисяч гривень мають намір витратити на влаштування зовнішнього освітлення, що передбачає встановлення 18 нових світильників. Ірина Маруняк розповіла: «Це – цілий комплекс робіт з облаштування бульвару спільно із пам’ятником. Цей громадський простір особливий – він безбар’єрний. Тут люди можуть відпочивати, їздити на велосипедах, вільно пересуватися візками. Вони зможуть черпати тут позитивну енергію. Також ми встановили лавочки та смітники, облаштували доріжки біля будинків, завершуємо роботи щодо пам’ятника».

Плитку в просторі укладали плавними лініями. Як пояснив дизайнер ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександр Шутюк, ідейність полягала в тому, аби протиставити цю плавність квадратності та прямокутності багатоповерхової забудови. 

Він також зазначив: «Ми хотіли, щоб це виглядало більш природнім, щоб не було домінування прямих кутів, адже це неприродньо і некомфортно. Ми хотіли уникнути таких моментів».

Наступного року на вулиці Морозній планують виконання другого етапу робіт – у сквері біля церкви. Його орієнтовна вартість – близько 1,4 млн. гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини