У Львові висвятили наймолодшого єпископа РКЦ

17:10 22 червня 2017 р.


Фото: risu.org.ua

Наймолодшим католицьким єпископом у світі став 39-річний Едвард Кава.

У латинській митрополичій базиліці у Львові відбувся 21 червня чин архиєрейської хіротонії єпископа-номінанта Едварда Кави, якого 13 травня Папа Франциск призначив єпископом-помічником Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Відтак, 39-річний Едвард Кава став наймолодшим католицьким єпископом у світі.

Під час урочистої меси головним святителем став архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, а співсвятителями – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій в Україні, а також  єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ. Участь у месі взяв глава УГКЦ Патріарх Святослав.

На урочисту хіротонію прибули єпископи та священики з України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Італії. Приїхали францисканці з різних міст, серед яких Провінціал краківської провінції францисканців конвентуальних та інші. Участь взяли священики з Православних Церков, представники влади, дипломати. Богослужіння велося польською, українською і латинською мовами.

Львівський митрополит РКЦ, архиєпископ Мечислав Мокшицький, закликав Едварда Каву виконувати завдання, якого від нього очікує Церква і вірні.  Вірян же архиєпископ попросив молитися за нове служіння владики Едварда.

Із привітальними промовами виступили архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Глава УГКЦ Патріарх Святослав, голова провінції конфентуальних братів-францисканців. Усі вони побажали новому єпископу плідного служіння, на яке покликав його Господь.

У своїй першій єпископській промові владика Едвард подякував Господу за дар віри та служіння, висловив вдячність усім присутнім владикам, священикам та мирянам. Окремо звернувся новохіротонізований владика до вірних: «Підказуйте мені, як бути добрим пастирем, а я буду намагатися бути знаряддям миру і добра в руках Божих».

Едвард Кава народився 17 квітня 1978 року у Мостиськах у Львівській області. Священичі свчення отримав у Санкт-Петербурзі 1 червня 2003 року.

У 2003-2005 роках був вікарієм парафії Преображення Господнього в Борисполі Київської області, у 2005-2009 роках – настоятелем парафії святого Йосифа Робітника в Кременчуку Полтавської області, з 2008 року – делегат провінції святого Антонія Падуанського в Україні, у 2009-2010 роках був настоятелем монастиря та душпастирем парафії Преображення Господнього в Борисполі, у 2010-2012 роках – настоятелем парафії Народження ПДМ в Мацьківцях Хмельницькій області, у 2012-2016 роках – настоятелем монастиря та душпастир парафії Преображення Господнього в Борисполі, з 2016 року – настоятелем монастиря та душпастир парафії святого Антонія у Львові.

Про це повідомили на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України»

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу