У Львові висвятили наймолодшого єпископа РКЦ

17:10 22 червня 2017 р.


Фото: risu.org.ua

Наймолодшим католицьким єпископом у світі став 39-річний Едвард Кава.

У латинській митрополичій базиліці у Львові відбувся 21 червня чин архиєрейської хіротонії єпископа-номінанта Едварда Кави, якого 13 травня Папа Франциск призначив єпископом-помічником Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Відтак, 39-річний Едвард Кава став наймолодшим католицьким єпископом у світі.

Під час урочистої меси головним святителем став архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, а співсвятителями – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій в Україні, а також  єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ. Участь у месі взяв глава УГКЦ Патріарх Святослав.

На урочисту хіротонію прибули єпископи та священики з України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Італії. Приїхали францисканці з різних міст, серед яких Провінціал краківської провінції францисканців конвентуальних та інші. Участь взяли священики з Православних Церков, представники влади, дипломати. Богослужіння велося польською, українською і латинською мовами.

Львівський митрополит РКЦ, архиєпископ Мечислав Мокшицький, закликав Едварда Каву виконувати завдання, якого від нього очікує Церква і вірні.  Вірян же архиєпископ попросив молитися за нове служіння владики Едварда.

Із привітальними промовами виступили архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Глава УГКЦ Патріарх Святослав, голова провінції конфентуальних братів-францисканців. Усі вони побажали новому єпископу плідного служіння, на яке покликав його Господь.

У своїй першій єпископській промові владика Едвард подякував Господу за дар віри та служіння, висловив вдячність усім присутнім владикам, священикам та мирянам. Окремо звернувся новохіротонізований владика до вірних: «Підказуйте мені, як бути добрим пастирем, а я буду намагатися бути знаряддям миру і добра в руках Божих».

Едвард Кава народився 17 квітня 1978 року у Мостиськах у Львівській області. Священичі свчення отримав у Санкт-Петербурзі 1 червня 2003 року.

У 2003-2005 роках був вікарієм парафії Преображення Господнього в Борисполі Київської області, у 2005-2009 роках – настоятелем парафії святого Йосифа Робітника в Кременчуку Полтавської області, з 2008 року – делегат провінції святого Антонія Падуанського в Україні, у 2009-2010 роках був настоятелем монастиря та душпастирем парафії Преображення Господнього в Борисполі, у 2010-2012 роках – настоятелем парафії Народження ПДМ в Мацьківцях Хмельницькій області, у 2012-2016 роках – настоятелем монастиря та душпастир парафії Преображення Господнього в Борисполі, з 2016 року – настоятелем монастиря та душпастир парафії святого Антонія у Львові.

Про це повідомили на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України»

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу