У Львові виставили пам’ятки, які віднайшов Герой України Борис Возницький

11:42 24 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: day.kyiv.ua

Експозиція у Львівській національній галереї розповідає про різні етапи в житті її видатного директора.

У виставкових залах Львівської національної галереї мистецтв триває виставка «Музей – моє життя». Вона присвячена 90-річчю від дня народження Бориса Возницького, який помер 23 травня 2012 року.

Борис Возницький – український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор «honoris causa», за життя прославився тим, що відновлював замки та музеї Львівщини. Зокрема, завдяки йому запрацювали й відновлювалися Олеський, Підгорецький, Золочівський та Свірзький замки. Ґрунтовно досліджував творчість Іоанна Георгія Пінзеля. Усе своє життя присвятив роботі.

Втілив ідею виставки у життя художник Сергій Петлюк. Він поділив експозицію на умовні розділи, які розповідають про різні етапи в житті Бориса Возницького: роки експедицій, часи боротьби за замки, період виставок і наукової діяльності.

У стінах галереї можна побачити багато світлин та портретів Бориса Возницького. Експозиція також вміщує відреставровані пам’ятки, які він віднайшов у закинутих храмах і замках України. Також біля окремих експонатів є невеликі цікаві історії про те, як вони потрапили до Бориса Возницького.

Про це повідомили в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів