У Львові вийшли на Хресну ходу кількадесят тисяч людей (відео)

19:05 15 березня 2015 р.


Фото: Олександр Мазуренко / прес-служба Львівської міськради

Як повідомили в неділю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні, 15 березня, у Хрестопоклінну неділю, вулицями нашого міста крокувала молитовна Хресна хода, яку традиційно організовує архиєпархія УГКЦ.

«Сьогодні, у Хрестопоклінну неділю, вулицями Львова йде молитовна Хресна хода, яку традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ за підтримки Львівської міської ради – повідомили в неділю «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради. У повідомленні також конкретизують:  

«Очолив Хресну ходу Преосвященний Єпископ Венедикт (Алексійчук). Міський голова Львова Андрій Садовий проніс малий місійний хрест від пам’ятника Королю Данилу до фігури Пресвятої Богородиці. Преосвященний Єпископ Венедикт (Алексійчук) розпочав Хресну ходу таким зверненням:

«Ми, християни, покликані йти тими дорогами, якими йшов Господь. В цей час ми бачимо, що цілий наш нарід іде цією Хресною дорогою.

Наша Україна терпить, страждає, як написали єпископи в посланні, «спливає кров’ю». Тому найперше цією Хресною дорогою молімося, щоби мир запанував на нашій землі. 

Для Бога нічого немає неможливого. Господь каже, що «по вірі нашій дасться нам». Тому збудім в собі акт віри на початку цієї Хресної дороги і віддаймо свою неньку-Україну Богові, просячи, щоб послав мир на наші землі. А також молімося за славетного сина, Мойсея нашого народу – Митрополита Андрея Шептицького. Він був тим свідком віри. Бо ми потребуємо тих, які нам вказують вірний шлях, потребуємо дороговказів».

Захід розпочався о 15.00 біля храму Святого Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) та йде за маршрутом: вул. В.Винниченка – вул. Підвальна – пл. Митна – пл. Соборна – пл. Галицька – пл. А.Міцкевича – пр. Свободи – вул. Академіка Гнатюка – пл. Генерала Григоренка – вул. Листопадового Чину – пл. Св. Юра, 5. Триватиме хода до 19.00 і завершиться на площі перед Архикатедральним собором Святого Юра.

У спільній молитві беруть участь: духовенство Львівської архиєпархії, монашество, студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа, Українського католицького університету, представники влади міста і області, ректори та студентство львівських вищих навчальних закладів. З нагоди Року Митрополита Андрея Шептицького, особливістю Хресної ходи є розважання слуги Божого Андрея, які читають на молитовних зупинках.

Символом цьогорічної молитовної ходи є березовий хрест, який є копією того хреста, що був освячений у День Незалежності України, 24 серпня 2014 року, і вцілів під час жахливих обстрілів українського військового табору. Львів’яни та гості міста у молитовних роздумах та спогляданні Христових страстей переживають дорогу Господа, нашої Церкви та держави через Голгофу до Воскресіння».

Своєю черго, інтернет-видання «iPress.ua» повідомило в неділю: «Кілька десятків тисяч людей у Львові вийшли на Хресну ходу». У повідомленні також конкретизують:

«Сьогодні, у Хрестопоклінну неділю, вулицями Львова відбулася молитовна Хресна хода, яку традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ, за підтримки Львівської міської ради. Очолив Хресну ходу Преосвященний Єпископ Венедикт (Алексійчук). Міський голова Львова Андрій Садовий проніс малий місійний хрест від пам’ятника Королю Данилу до фігури Пресвятої Богородиці.  У спільній молитві взяли участь духовенство Львівської архиєпархії, монашество, студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа, Українського католицького університету, представники влади міста і області, ректори та студентство львівських вищих навчальних закладів».


Відео: Львівська міська рада

dailylviv.com

До теми

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу