14:25 23 грудня 2024 р.
Усі охочі зможуть оглянути його до 26 грудня.
Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.
Сьогодні, 23 грудня, у Львові десантники 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади презентували найбільший в Україні та оновлений Тризуб, виготовлений з дідухів.
Цей символ української державності та різдвяних традицій встановили на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Ідея створити тризуб із дідухів з’явилася торік. Натхненницею стала 90-річна майстриня соломоплетіння, яка часто спілкується та допомагає військовим, Пелагія Живко, а реалізували її військові.
«Торік бабуся Пелагія розповідала, що щороку на Різдво плете дідух, попри те, що колись за таку справу була кримінальна відповідальність, і плетіння було героїзмом. Тоді наші десантники запропонували створити найбільший тризуб з дідухів.
Читайте також: Завтра у Львові встановлять головного різдвяного дідуха
Коли ми готувались, десантник 80-ї ОДШБ, військовий, ветеран бойових дій в Косово, Іраку та російсько-української війни Ярослав Кучма підірвався на міні і отримав дуже важке поранення, попри це він змайстрував технологічну металеву конструкцію, завдяки якій ми змогли встановити рекорд, який за рік так ніхто і не побив», – розповіла ветеранка та очільниця ветеранської організації «Об’єднання Добровольців», а також благодійного фонду «МХП Громаді» Олена Живко.
Відтак минулого року в Національному музеї народної архітектури та побуту встановили рекорд – Тризуб із дідухів висотою 7,41 метра, який увійшов до Національного реєстру рекордів України. Цьогорічний проєкт оновили й зробили ще більш вражаючим, завдяки чому львів’яни й гості можуть побачити унікальну різдвяну композицію у центрі міста.
Читайте також: Різдвяну шопку у Львові відкрив її автор Антон Лубій, який приїхав з фронту
Оновити тризуб допомогли Галицькі десантники, які проходять реабілітацію після поранення. Організатори додали, що це своєрідна арттерапія для військових.
Самі ж воїни під час заходу зазначили, що представлений тризуб – символ єдності традицій, які вони оберігають, сили і волі, яку не здолати ворогу, символ воїнів, які стоять на обороні традицій та земель, символ десантника, який стоїть на гарячих точках до останнього духу.
Нагадаємо, зимові свята українці відзначатимуть на роботі.