У Львові встановили шестиметрову італійську скульптуру, яка триматиме Оперу (відео)

14:55 28 червня 2023 р.

Фото до новини

Сьогодні, 28 червня, у Львові біля Оперного театру встановили скульптуру гіганта «Містер Арбітріум». Статуя заввишки 5 з половиною метрів авторства італійського скульптора Емануеле Джіаннеллі ілюструє підтримку України у цей непростий час.


Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

 Цей проєкт є задумом мисткині Розі Фонтани, втілений скульптором Емануеле Джіаннеллі. За ідеєю італійського митця, Містер Арбітріум є фігурою чоловіка, який водночас і штовхає, і тримає. Саме за цю особливість він був обраний нести Україні послання надії, підтримати народ і державу в цей час скорботи та страждання, та відштовхнути війну, даючи простір миру та відбудові.

«Я дуже радий, що Містера Арбітріума встановили поруч зі Львівською оперою. Мені приємно усвідомлювати, що ця скульптура підтримуватиме українське мистецтво, історію та культуру. Окрім цього, я прагну, щоб мій проєкт став реальною підтримкою всіх художників, музикантів, акторів і діячів культури та мистецтва України – я думаю про тих українських митців, які загинули, страждають, або не можуть працювати над своїми культурними проєктами, даруючи красу думки своїй державі та всьому світу. Я висловлюю свою надію на якнайшвидше приєднання України до Європейської спільноти і хочу, щоб це почули не як від митця з Італії, а митця з Європи. Містер Арбітріум сьогодні тут, і я радий, що мій велетень є символом підтримки, яку весь світ хоче надати українцям», – зазначив автор скульптури Емануеле Джіаннеллі.

Кураторка проєкту, мисткиня Розі Фонтана працює з українськими установами близько 20 років. Каже - їй важливо сьогодні підтримати українців за допомогою мистецтва.

«Майже вісім місяців тому я подумала про культурний прєкт, який міг би принести важливе послання моїй дорогій Україні, тож мені одразу прийшов на думку Містер Арбітріум – символ сили та стійкості. Цим проєктом я обіймаю всіх українців і кажу їм: ми з вами, мистецтво і культура підтримують вас. Ми хочемо, щоб Містер Арбітріум став великим посланцем миру, і сподіваємось, що його присутність стане розрадою для всіх», – сказала Розі Фонтана.

Міський голова Львова підкреслив, що скульптура з’явилась у Львові саме на День Конституції, як символ підтримки українського народу.

«Містер Арбітріум з одного боку штовхає, а з іншого – підтримує. Це подарунок, який ми отримали від наших італійських друзів. Жодної бюджетної гривні ми не витратили для того, щоб львів’яни сьогодні споглядали цю скульптуру. Скульптура тимчасово буде стояти біля Оперного театру, а потім буде подорожувати світом. Символічно, що сьогодні, в День Конституції України, ця скульптура є в нас.

З одного боку світ підтримує нас в цій важкій боротьбі, а з іншого боку - ми захищаємо світ. Сьогодні Україна захищає європейські демократичні цінності, а цей Арбітріум символізує силу і захист. Довкола цієї скульптури будуть дискусії, але мистецтво й існує для цього діалогу, для того, щоб спонукати нас думати», – сказав Андрій Садовий.

 «В соцмережах розгорнулася дискусія: чи треба така скульптура Львову. Ми вважаємо, що треба. В цій скульптурі закладений дуалізм: підтримувати чи штовхати. Дискусія - це добре. Але сьогодні, в час агресії росії проти України, ця скульптура є символом підтримки української культури, нації. Це правильна пропаганда на увесь світ. Ми розцінюємо цю скульптуру як підтримку, тож дякуємо організаторам за неї», – зазначив Тарас Курчик, заступник директора Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Скульптуру гіганта біля Львівської опери встановили в рамках Lviv Urban Forum. Віднині впродовж трьох днів до міста з’їдуться сотні архітекторів та урбаністів. Головним фокусом форуму стане відбудова українських міст та визначення цінностей для розвитку громад.

Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів