У Львові відреставрують 50 історичних дверей і брам

15:30 25 квітня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «Першою розпочинають реставрувати вхідну браму будинку №5 на вулиці Кониського».

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 25 квітня: «Львівське комунальне підприємство «Археологічно-архітектурна служба», яке діє при управлінні охорони історичного середовища, відповідно до рішення виконавчого комітету ЛМР, продовжує роботу співфінансування реставрації історичних дверей і брам, започаткованої в рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» («GIZ»), який діяв у Львові з 2009 до 2017 року. Цьогоріч ЛКП має намір відреставрувати 50 об’єктів. Першою розпочинають реставрувати вхідну браму будинку №5 на вулиці Кониського»

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла: «Цим об’єктом ми розпочинаємо програму, яка була започаткована в рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» («GIZ»). На жаль, ця програма вже закінчилася і тепер ми продовжуємо її вже без німецького фінансування, а за кошти з міського бюджету і кошти мешканців. Дофінансування мешканців є обов’язкове».

Лілія Онищенко доповнила: До цієї програми – співфінансування реставрації вхідних дверей і брам, вже зголосилося 50 учасників. Є різні брами — металеві і дерев’яні, в будинках пам’ятках архітектури і не в пам’ятках, простіші і складні. Брама на вул. Кониського, 5, яку першою реставруємо, не є унікальною, бо будинок не є пам’яткою архітектури. Будинок збудований в кінці 19 століття. Він має дуже гарні архітектурні елементи і брама є одним з них. Також тут живуть активні мешканці. Вони перші зголосилися, тому їх брама буде першою, яку реставруємо. Також мешканці хочуть, щоб була відреставрована ще одна їхня брама, яка веде до внутрішнього дворику»

«За словами Лілії Онищенко, реставрацію брам виконують ті майстри, які проходили навчання в рамках програми українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» («GIZ»). Браму будинку №5 на вулиці Кониського реставруватиме столяр-реставратор Олександр Савчук. Брама буде демонтована і перевезена в майстерню, і вже відреставрована повернеться назад. На час рестравраційних робіт у будинку буде встановлено тимчасову браму», – поінформували також у міськраді.

Більше подробиць – на сайті ЛМР.

dailylviv.com

До теми

12:24 23 жовтня 2021 р.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

На хуторі Гомулець /с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву святої Трійці – пам’ятку архітектури національного значення. Церкві – 265 років і вона збережена у майже незмінному вигляді та вже років 20 потребує комплексних реставраційних робіт.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу