У Львові відкриють XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно

17:28 18 жовтня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У четвер, 18 жовтня, о 18.30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45г відбудеться показ фільму режисера Міли Турайлич «Зворотній бік усього», який відкриє XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» у Львівській області.


Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Фільм «Зворотній бік усього» (Сербія, Франція, Катар) режисера зі Сербії Міли Турайлич переносить глядача до белградської сімейної квартири автора. Зачинені двері якої більш ніж 70 років відділяли родину документалістки від її минулого»

«Коли режисер починає інтимну розмову зі своєю матір’ю, політична лінія розколу, що проходить по їхньому дому, оприявнює сім’ю та країну, яку переслідує її історія. Хроніки родини у Сербії перетворюються на яскравий портрет активіста в часи великих заворушень, піднімаючи питання про обов’язок кожного покоління боротися за своє майбутнє», – поінформували також у ЛМР.

«Локацією для показу фільму «Зворотній бік усього» не випадково обрано музей «Територія Терору». Основна експозиція музею розповідатиме про перетворення людини на номер, шляхом втрати рідного дому, і розпочинатиметься у повоєнній львівській квартирі 1939 року. Після перегляду кінострічки відвідувачам презентують експозицію музею «за стіною», – розповіли організатори фестивалю.

«До обговорення фільму долучаться культуролог і директор Музею «Територія Терору» Ольга Гончар, координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області й директор ГО «Патронус» Ніна Хома, культуролог, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри теорії та історії культури ЛНУ імені Івана Франка, дослідниця проблеми колективної пам’яті та постколоніальної теорії Оксана Дарморіз. Вхід – вільний», – повідомили також у ЛМР.

«Головна тема цьогорічного Мандрівного фестивалю «Docudays UA» має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності. Ключова кінопрограма присвячена групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа. Фестиваль пропонує відвідувачам подивитись на питання нерівності з різних позицій — не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії», – поінформували також у ЛМР.

dailylviv.com

До теми

10:31 21 червня 2021 р.

У храмі Львова виставили ікону з часточками крові Івана Павла ІІ

Сьогодні, 21 червня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові виставили до почитання ікону з мощами святого Папи Івана Павла ІІ. Помолитися перед образом можна буде до 26 червня.

Рубрика: Культура

20:45 20 червня 2021 р.

В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

19 червня у Судовій Вишні, що неподалік Львова, відбувся культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». Його головна ідея: показати постать поетеси Лесі Українки через призму її грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу