У Львові відкриють виставку «Замлиння»

13:00 26 лютого 2019 р.

Львівський палац мистецтв

Львівський палац мистецтв
Фото: tvoemisto.tv

У вівторок, 12 березня, о 16:00 на третьому поверсі Львівського палацу мистецтв відкриють виставку сучасної ікони та сакрального мистецтва «Замлиння».

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної ради, де також розповіли: «Уже дев'ятий рік поспіль ідею проведення таких виставок втілюють у життя організатори та молоді художники з України та Польщі.  Серед мальовничої природи волинського Замлиння – місцині прямо на кордоні двох держав – учасники пленерів (у більшості – це студенти академій мистецтв) створюють ікони.

«Таких навчань відбулося вже вісім за фінансового покровительства польського консульства. Загалом же, результати пленерів побачили відвідувачі більше 60-ти виставок у містах Польщі та України. А цьогоріч вперше у такому обсязі частина робіт за всі попередні роки будуть представлені у Львівському палаці мистецтв», – поінформували також в облраді.

Голова правління Волинської обласної організації Національної спілки художників України ОНСХУ Володимир Марчук пояснив: «Це виставки не лише іконопису, а й сакрального мистецтва. Тобто, ми вкладаємо дійсно глибокий зміст у те, що робимо. Це проект, що з однієї сторони зміцнює культурну співпрацю обох народів, а з іншої – сьогодні, у 21 столітті привертає увагу до ікони, до її глибокого сакрального сенсу».

А заступник директора Львівського палацу мистецтв з мистецької частини Ольга Луковська розповіла: «Важливим аспектом є те, що роботи, які представляють митці пленерів, – це сучасні інтерпретації на релігійні теми. А сама ж виставка є екуменічною, тобто такою, що виступає за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій».

«Заняття пленерів проходять серед поліської природи – просто неба, або ж на території сучасного центру. Кількість учасників зазвичай сягає 30 чоловік. Художникам роздають липові дошки, а також всі необхідні матеріали для малювання. Хоча інколи роботи створюють і в інших техніках, і з різних матеріалів. Результат такої співпраці та творчості молодих художників-іконописців зможемо побачити вже скоро, коли велика зала третього поверху Палацу мистецтв буде заповнена цією красою», – повідомили також у прес-службі Львівської обласної ради.

dailylviv.com

До теми

14:02 27 жовтня 2020 р.

Ремонт будинків культури, фестивалі: у Львові розповіли про викривлені підходи до розвитку культури в ОТГ

Культурне життя – це не лише залучення людей до розважальних заходів, а насамперед - створення умов для кожного мешканця реалізувати свій творчий потенціал. На жаль, у більшості громад цього не розуміють і працюють саме так.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу