У Львові відкриють «Дитячу галерею під покровом Митрополита Андрея»

10:10 24 серпня 2016 р.


Фото: portal.lviv.ua

Учасниками Міжнародного Форуму «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» стали понад 400 дітей.

«24 серпня о 12.00 на площі Святого Юра в рамках Міжнародного Форуму «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа з Благословення Митрополита Львівського Владики Ігоря (Возьняка) та на базі БФ «Львівська дитяча галерея» під патронатом ЛОДА та ЛМР відкривається «Дитяча галерея під покровом Митрополита Андрея», –повідомили сьогодні, 24 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Захід має на меті виявляти та розвивати творчі здібності дітей, особливу увагу надаючи талановитим дітям та дітям з проблемами фізичного розвитку, популяризуючи їх феноменальні здібності як в Україні та і у світі, виховувуючи засобами мистецтва почуття щирої любові до України, повагу один до одного, вміння бачити красу Господнього світу та бажання творити. Цього року учасниками Міжнародного Форуму «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» стали понад 400 дітей: з них 110 учасників зі Сходу України (Слов’янська, Маріуполя, Станиці Луганської, Сєвєродонецька, Зорі та Кальчика Донецької області, Черкас), Києва, Рогатина Івано-Франківської області, Львова та області, а також з Білорусі (Вітебська та Баранович).

На прохання керівників делегацій цьогорічного Міжнародного форуму «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», у День Незалежності з 12.00 до 15.00 у містах-учасниках Києві, Маріуполі, Слов’янську, Хмельницькому, Львові та ін. також відкриваються пересувні виставки дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», приурочені 25-літтю Незалежності України. У рамках відкриття виставок проходять телемости (з 12.30 до 13.30) творчого спілкування учасників.

У рамках Міжнародного форуму «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа», приуроченого прославі святим Митрополита Андрея Шептицького, на Львівщині щорічно проходять науково-мистецькі семінари, конференції, арткласи, виставки, конкурси та фестивалі дитячого пленеру, які засновані у 2003 році на базі БФ «Львівська дитяча галерея» з метою відродження виховних цінностей та ідей Великого Українця – Митрополита Андрея Шептицького. Вселенська Особистість, доктор права, філософії й теології, видатний громадський і церковний діяч Митрополит Андрей Шептицький вважав, що «...занепад культури якогось народу є більшою трагедією, ніж упадок держави...». Владика Андрей прагнув вивести український народ із провінційного кута обскуратизму на європейський рівень.

Надаючи важливого значення художньо-естетичному вихованню молодого покоління українців, запросивши до Львова талановитого українського художника Олексу Новаківського, Митрополит Андрей фінансував засновану ним художню школу, щорічно влаштовуючи пленери у Підлютому для її учнів. Викладаючи у художній школі Олекси Новаківського етику й історію мистецтва, Митрополит спонукав талановиту молодь до пізнання та досконалості, а найздібнішим учням Школи щорічно надав стипендії для навчання у найкращих європейських академіях.

Найбільше стипендіатів Митрополита Андрея навчались у Німеччині та Франції. Завдяки стипендіям Митрополита Андрея Шептицького європейський художній вишкіл отримали такі видатні українські художники як Модест Сосенко, Святослав Гординський, Михайло Мороз, Ольга та Василь Дядинюки, Михайло Бойчук, Петро Андрусів, Андрій Коверко, Марія Карпюк, Юліан Буцманюк, Леопольд Крец, Софія Зарицька, Михайло Кміт, Степан Луцик, Ольга Плешкан, Юрій Сінгалевич, Григорій Смольський, Іван Старчук та ін. Навчаючи талановиту молодь закордоном, Митрополит Андрей Шептицький переслідував більш високу мету, ніж просте вдосконалення їхньої художньої освіти. Він знав, що його стипендіати повернуться в Україну та даруватимуть свій талант людям, розписуватимуть церкви у кожному місті та селі, створюватимуть ікони та світське малярство. А модерні іконописи та розписи церков у синкретизмі з молитвами виховуватимуть художньо-естетичні смаки та духовні цінності не тільки молодого покоління, а й широкого загалу українців.

Міжнародний Форум «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа» шукає інноваційні шляхи та засоби духовного відродження молоді, спонукаючи до пізнання естетичних життєвих цінностей, які сповідував Владика Андрей та запрошує до пошанування краси Господнього Світу, щоб у творчому спілкуванні й любові один до одного вдосконалюватись у гідності та ставати успішними Людьми на благо України. Контактна особа:  Ольга Михайлюк, засновник  Форуму та Дитячої галереї під покровом Митрополита Андрея, тел.:  067 843 97 67»

dailylviv.com

До теми

19:09 14 січня 2022 р.

На площі Ринок освятять 1500 літрів води

На свято Богоявлення 19 січня на площі Ринок традиційно відбудеться щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста. До спільної молитви запрошують усіх мешканців та гостей Львова, які зможуть взяти додому освячену воду. Початок о 13:30.

Рубрика: Культура

15:30 13 січня 2022 р.

Виставку з нотками порнографії у Львівському мистецькому центрі публічно обговорять

Завтра, 14 січня, у Львівському мистецькому центрі шукатимуть межу дозволеного ненормативного контенту тілесного характеру. До такого пошуку муніципальний заклад змусила критична реакція соціальних мереж на вульгарну фотовиставку.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу