У Львові відкрився музей автентичного українського одягу

19:05 2 грудня 2016 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

У збірці, представленій на огляд публіки Роксоляною Шимчук, – понад сотня експонатів.

У Львові відкрили приватний музей автентичного українського одягу. Урочиста церемонія відбулася учора – музей прийняв перших відвідувачів на четвертому поверсі ТЦ «Опера Пасаж» на проспекті Свободи.

У збірці, що її представила на огляд публіки Роксоляна Шимчук, – понад сотня експонатів, і це народний жіночий та чоловічий одяг кінця ХIХ – початку ХХ століття чи не зі усіх куточків України. А також – традиційні жіночі прикраси ручної роботи та автентичне взуття.

Власниця оцієї краси, Роксоляна Шимчук, розповіла, що почала збирати колекцію понад 25 років тому. За її словами, «цікавило зібрати одяг зі всієї України, щоби показати і ту багатогранність, і ту різноманітність, і ту розкіш».

Роксоляна Шимчук також повідомила: «Звичайно, багато є регіональних музеїв – і у містах, і у селах, навіть – у школах, багато гарних речей там є… Відповідно, є можливість показати специфіку регіональної, місцевої  вишивки. Але мене дуже зачіпає весь український одяг. Мені здається, що він дає нам можливість дуже відчути щось дуже глибинне… Можливо, є зараз доволі затертим поняття про те, що у вишивці – наш генетичний код. Але це є насправді так. Адже я бачу, як людей пробуджує вишивка, як її розуміють навіть ті люди, котрі ніколи не були дотичні до неї. Звичайно, я не проти, припустимо, машинної вишивки – хай буде у ХХІ столітті і така. Але ми повинні показати світові глибинне значення української ручної вишивки. А перед тим, як показати, повинні зрозуміти її самі».

Особливою своєю гордістю Роксоляна Шимчук вважає дитячий народний одяг. Вона розповіла також: «Мене це дуже зворушує… Це для мене – окрема тема, дуже тепла і сентиментальна… Скільки праці у це вкладено!.. Це як же ж треба було любити свою дитину, щоби по ночах, при свічці, майструвати таке…»

Наразі відвідувати музей публіка має можливість вільно, безкоштовно. Щоправда, у залі встановили скриньку для пожертв, позаяк утримувати приміщення, а тим паче – у центрі міста, – справа недешева.

Можливо, за словами Роксоляни Шимчук, на щодень квитки до музею продаватимуть, а от у понеділок вхід буде вільним. Можливо, ціну на квиток зроблять «гнучкою», зі знижкою для певних категорій відвідувачів. А загалом мета Роксолани Шимчук – щоби її збірку побачило якомога більше людей.

Про це повідомили сьогодні, 2 грудня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу