У Львові відкрили виставку «Перша хвиля української еміграції до Канади»

11:00 18 листопада 2016 р.

В історичному архіві на площі Соборній провели «круглий стіл» за участі провідних дослідників української еміграції до Канади.

У прес-службі Львівської обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 18 листопада, що вчора в приміщенні Центрального дер¬жа¬в¬но¬го історичного архіву України у Львові на площі Со¬бор¬ній, 3 відбулося відкриття тематичної виставки «Перша хвиля української еміграції до Канади», приуроченої 125-річчю української еміграції до Канади. Участь у відкритті взяли заступник голови й керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Зокрема, Маріанна Вільшинська зазначила під час відкриття експозиції: «Виставка демонструє, що українська еміграція творила духовний ґрунт для наступних поселенців, свято плекаючи свої національні обереги для майбутньої Української держави, в яку вона твердо вірила і ця непохитна віра допомагала вижити. Праця емігрантів не пропала, а стала міцним підмурівком для подальшої розбудови національно-політичних, соціально-економічних і духовно-культурних підвалин української державності». 

Опісля відбулась презентація книги «Йосип Олеськів. Життя та діяльність» від авторів Романа Горака, Зіновія Яворівсього, Степана Качараби та Василя  Кучерука, а також провели «круглий стіл» за участі провідних дослідників української еміграції до Канади.

dailylviv.com

До теми

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

18:04 29 липня 2021 р.

ВВ, Василь Зінкевич, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза: Славське готується до музичного гастрофестивалю

31 серпня - 1 липня Славське фестивалить. Буде українська музика 70-х та сучасні хіти. Хедлайнери головної сцени на Співочому полі - ВВ, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу